У Тбілісі за десять днів протестів постраждали 70 журналістів - правозахисники

21:00 10.12.2024

У грузинській правозахисній організації «Медіаомбудсмен» заявили, що за останні 10 днів протестів у Тбілісі правоохоронці травмували понад 70 журналістів і телеоператорів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Эхо Кавказа.

У поширеній письмовій заяві організації також вказується, що досі Спеціальна слідча служба Грузії не виявила жодного порушника.

«Медіаомбудсмен» зазначає, що останніми роками свобода ЗМІ в Грузії «порушується через безліч проблем, спроб обмеження діяльності ЗМІ, насильство щодо журналістів і безкарність порушників».

«Грузинським медіаорганізаціям доводиться існувати під загрозою оголошення «агентом іноземної держави» і ліквідацією за «російським законом», в умовах низьких економічних доходів і політичного тиску «Грузинської мрії». Однак, попри все, частина ЗМІ в Грузії сумлінно продовжує виконувати контролюючу функцію - роль четвертого уряду, який бореться за правду і свободу. Багато разів говорилося, що ЗМІ є основою демократії. Це єдиний відповідальний спосіб для кожного члена суспільства отримати достовірну інформацію, висловити свою думку і зробити усвідомлений вибір», - йдеться у заяві.

Правозахисна організація закликала грузинську владу дати журналістам можливість «вільно і безперешкодно висвітлювати поточні події та надавати населенню Грузії інформацію».


«Ми закликаємо всіх осіб, які працюють на державній службі, захищати права і свободи людини, зокрема поважати засоби масової інформації. Держава зобов'язана покарати тих, хто нападає на ЗМІ, і забезпечити безпечне медіасередовище», - додали в організації.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні Європейська мовна спілка (EBU) рішуче засудила насильство щодо журналістів, які висвітлюють протести в Грузії.

28 листопада, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів про вступ до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу до 2028 року.

Така позиція влади викликала обурення в суспільстві, в Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести. Спецзагони поліції розганяють учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей, включно з активістами та представниками ЗМІ, були затримані та побиті поліцією.

Ще на цю тему