Молдова готується до енергокризи: формують список, кому не можна відключати світло
У Молдові складають список критично важливих об’єктів інфраструктури, які не можна буде залишати без електроенергії у випадку надзвичайного стану в енергетичному секторі в країні.
Про це повідомило видання Newsmaker, пише Європейська правда.
Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан 16 грудня має намір звернутися до парламенту з проханням ввести надзвичайний стан в енергетичному секторі у зв'язку з можливим припиненням транзиту російського газу через Україну.
Тож влада розробляє зараз план дій на випадок, якщо в енергетичному секторі буде надзвичайна ситуація і в країні запровадять вимкнення електроенергії – уряд розгляне відповідний проєкт на засіданні 11 грудня.
Згідно з планом, лікарні, дитсадки, центри постачальників води, газу і тепла, аеропорт, залізниця, національне телебачення, а також парламент, уряд, адміністрація президента і ключові установи влади стануть "життєво важливими" об'єктами, які не можна відключати від електрики.
Решту споживачів, які не входять до категорії "життєво важливих", будуть забезпечувати електроенергією на рівних і недискримінаційних умовах, наскільки це дозволяють технічні можливості операторів системи.
Лідер невизнаного "Придністров’я" Вадим Красносельський 9 грудня також підписав указ про введення надзвичайного економічного стану у зв’язку з ризиком припинення постачання в регіон російського газу.
Російський "Газпром" може припинити постачання газу в "Придністров'я" з 1 січня 2025 року через завершення контракту на транзит російського газу через Україну і небажанням Києва його продовжувати.
Якщо це станеться, Молдова може з дефіцитом електроенергії. Адже російський газ надходить на Молдовську ДРЕС у "Придністров'ї", у якої закуповується більшість електрики для Молдови.
Нещодавно молдовський ексміністр енергетики Віктор Парліков відвідував РФ для переговорів про постачання російського газу в "Придністров'я".
Він повідомляв, що "Газпром" готовий постачати газ за альтернативним маршрутом, однак російська сторона дала зрозуміти, що це питання пов'язане з виплатою історичної заборгованості Moldovagaz. Позиції Кишинева і Москви з питання боргу кардинально розходяться, згоди між ними немає.
Парліков заявляв, що ризик газової кризи на Лівобережжі Дністра залишається цілком реальним. Зовнішньополітичне відомство "Придністров'я" поклало відповідальність за ситуацію на офіційний Кишинів.
Ще на цю тему
- 11.12.2024 Уряд Молдови погодив введення надзвичайного стану в енергетиці через рішення України щодо транзиту газу
- 05.12.2024 Прем'єр Молдови просить оголосити надзвичайний стан в енергетиці
- 30.03.2024 В Молдові почали будувати ЛЕП, яка має ліквідувати залежність від Придністров'я
- 02.04.2023 За два роки Молдова може стати енергетично незалежною від Росії – Санду
- 16.12.2022 Жителів Молдови попередили про можливі перебої з електропостачанням через атаку РФ на Україну
- 23.11.2022 Російські ракетні обстріли України знеструмили Молдову
- 15.11.2022 У Молдові також перебої зі світлом через раптове припинення імпорту електроенергії з Румунії
- 23.06.2022 У Молдові продовжили надзвичайний стан ще на 45 днів
- 21.01.2022 В Молдове кризисная ситуация в энергетике и здравоохранении - Санду
- 17.01.2018 Молдова увеличила импорт энергоресурсов
- 07.12.2017 Молдова возьмет кредит в 80 млн. евро для соединения электросетей с Румынией
- 09.11.2017 Эксперты: Энергобезопасность Молдовы существует только на бумаге