США запровадили санкції до російських компаній і суден, пов'язаних з Північним потоком

13:20 19.12.2024

Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції, які торкнулися російських компаній та суден, залучених до морських перевезень і будівельних робіт, пов’язаних з інфраструктурою РФ, зокрема, до добудови експортного магістрального газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомив Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), пише Центр журналістських розслідувань.

Під санкції потрапили ТОВ «Фарватер» (Южно-Сахалінськ) — компанія, що спеціалізується на річкових вантажних перевезеннях, АТ «Ардал» (Санкт-Петербург) — підприємство, яке здійснює морські вантажні перевезення, ТОВ «МТВ» (Москва) — компанія, що займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління.

Також обмеження застосовані до суден:

  • «Академик Черский» — краново-монтажне трубоукладальне судно, що поєднує в собі функції кранового судна та трубоукладача. Судно входило до флоту добудови експортного магістрального газопроводу «Північний потік-2».
  • «Финвал» — багатоцільовий буксир потужністю 15 МВт є найпотужнішим судном у складі флоту Морської рятувальної служби РФ.
  • «Іван Сидоренко» – судно, задіяне у проекті «Газпром» із будівництва експортного магістрального газопроводу «Північний потік-2».
  • «Фортуна» — найбільший російський трубоукладач та важке кранове судно, призначене для будівництва морських підводних трубопроводів.
  • ARTEMIS OFFSHORE — офшорне судно, залучене до робіт у водах, контрольованих Росією. Дозволяє виконувати роботи з будівництва бурових платформ, було задіяне у будівництві експортного магістрального газопроводу «Північний потік-2». У серпні 2021 року США застосовано санкції до судна та її власника – російської ФДБУ «Морська рятувальна служба» у зв’язку із сприянням у будівництві проекту газопроводу «Північний потік-2».

Запроваджені санкції є частиною стратегії США з посилення економічного тиску на Росію. Нові обмеження спрямовані на компанії та судна, що підтримують логістичну та енергетичну інфраструктуру Кремля. Участь цих підприємств у перевезеннях, трубоукладальних роботах та обході нафтових санкцій робить їх важливими ланками у фінансуванні російської агресії.

Санкції передбачають блокування активів компаній та суден на території США, а також заборону на будь-які транзакції з ними для американських громадян та компаній. Це створює значні фінансові та операційні перешкоди для російської логістики й енергетичного сектору.

Також OFAC застосувало про введення санкцій проти низки осіб та компаній з Росії, Ірану, Балкан та Пакистану за їхню причетність до незаконної діяльності, поширення зброї масового ураження та підтримку російської агресії. Санкції торкнулися іранської компанії Sanat Danesh Rahpuyan Aflak Company Ltd та двох її керівників. Ця компанія займалася розробкою та закупівлею критичних технологій для Організації самозабезпечення аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції (IRGC). Також під санкції потрапила швейцарська організація Illumove SA, яка брала участь у постачанні компонентів для іранських військових програм.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему