МЗС України вважає, що санкції проти російського «Газпромбанку» мають зберігатися в повному обсязі
У МЗС України сподіваються, що винятки із санкцій проти російського "Газпромбанку" є лише тимчасовим кроком, і наголошують, що такі заходи мають зберігатися у повному обсязі.
Про це заявив речник МЗС Георгій Тихий у соцмережі X, передає Цензор.НЕТ.
"З усім розумінням особливих потреб наших партнерів, ми переконані, що міжнародні санкції проти "Газпромбанку" мають зберігатися у повному обсязі, а будь-які послаблення шкодять колективним зусиллям, спрямованим на підвищення тиску на агресора та відновлення миру, безпеки та стабільності в регіоні", - зазначив речник.
Крім того, він зауважив, що Україна розраховує на те, що це буде тимчасовий і короткостроковий крок, і повна дія обмежень згодом буде відновлена та збережена.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США зробили виняток для Туреччини та Угорщини після запровадження санкцій проти "Газпромбанку" щодо газових платежів Росії.
Нагадаємо, 21 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків "Газпромбанк" та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору РФ.
Згодом стало відомо, що нові санкції США проти Росії можуть закрити єдиний спосіб, яким європейські клієнти мають можливість платити за російський газ.
У "Газпромбанку" своєю чергою заявили, що санкції не вплинуть на його банківські операції, але не відповіли на запитання щодо рішень щодо оплати газу. Проте водночас банк попередив своїх клієнтів про труднощі з роботою карток UnionPay за кордоном.
Наприкінці березня 2022 року російський президент Владімір Путін підписав указ про переведення розрахунків за газ в рублі з країнами, які сама Росія визначає "недружніми". Після того більшість європейських держав заявили, що не погодяться на це, а Єврокомісія попередила держави-члени, що оплата за російський газ у рублях порушить санкції, запроваджені проти РФ після вторгнення в Україну.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 01.02.2025 Російський «Новатек» намагається уникнути санкцій ЄС ‒ FT
- 01.02.2025 Один із найбільших світових інвестбанків Goldman Sachs остаточно йде з Росії
- 01.02.2025 ЕС заявил о сотрудничестве компаний Казахстана с военной промышленностью России
- 01.02.2025 Турция отказалась разблокировать работу российских карт «Мир»
- 01.02.2025 Барбадосский морской судовой реестр просит 46 судов снять свой флаг — Bloomberg
- 31.01.2025 ЄС в ОБСЄ заявляє про готовність посилювати санкційний тиск на Росію
- 31.01.2025 Орбан знову шантажує ЄС своїм вето на санкції проти РФ
- 30.01.2025 Російський олігарх 4 роки зберігав частку в SpaceX, перебуваючи під санкціями США – Bloomberg
- 30.01.2025 Контейнерные перевозки российской FESCO между Индией и Новороссийском в 2024 году выросли в 7 раз
- 30.01.2025 В Нидерландах обнаружили действующие компании российских миллиардеров под санкциями
- 30.01.2025 Ще чотири банки Казахстану перестали видавати карти росіянам
- 30.01.2025 ЄС закупив підсанкційну фанеру в Росії та Білорусі на 1,5 мільярда євро