Стратегія морської безпеки: Україна планує посилити прикордонників кораблями та авіацією

11:30 21.12.2024

План реалізації Стратегії морської безпеки України передбачає оснащення Держприкордонслужби патрульними кораблями, кількома ескадрильями гелікоптерів та зенітним озброєнням.

Відповідні наміри були затверджені 22 листопада Кабінетом Міністрів України, пише Мілітарний.

Згідно з оприлюдненим документом, Держприкордонслужба має бути дооснащена новим обладнанням та отримати новітні гелікоптери вже до 2026 року, а також розгорнути флот партульних кораблів та зенітні артилерійські комплекси до 2029 року.

На початковому етапі, який обмежується IV кварталом 2026 року, план передбачає розгортання у складі Морської охорони ДПСУ зенітних артилерійських комплексів, на зразок 30-мм систем Terrahawk Paladin або його аналогів. Це забезпечить можливість перехоплення ударних дронів типу Shahed та знищення швидкісних катерів типу “Раптор”, “Мангуст” уздовж узбережжя Азовсько-Чорноморського регіону.

Для них же планується закупити 30-мм бронебійні підкаліберні боєприпаси APFSDS-T MK258 та снаряди з дистанційним підривом типу MK310 PABM або їх аналоги.

Вогнева потужність також має бути посилена за рахунок доозброєння катерів проекту FPB 98 МКІ Морської охорони корабельними бойовими установками Seahawk LW30M A2, у складі бойового модуля з 30-мм гарматою та 3D-радаром. Вони аналогічні тим, що стоять на комплексі Terrahawk.

На цьому ж етапі значна увага приділяється розвідці та висвітленню морської ситуації: Морська охорона має отримати підводних роботів типу SRS FUSION або їх аналог для огляду підводних частин суден, портів та місць базування корабельно-катерного складу Морської охорони Держприкордонслужби.

Крім того, підрозділи аеророзвідки мають отримати українські розвідувальні безпілотні авіаційні комплекси Raybird-3 та PD-2 та морських безекіпажних систем розвідувального типу (з доопрацюванням кріплення для можливості перевезення на кораблях Морської охорони) для забезпечення цілодобової розвідки та партулювання.

Технічна розвідка також має бути оснащена системами оптико-електронного спостереження типу “FLIR ranger HRC” та радіолокаційними станціями типу “ELR 55307”.

Згадані також і системи радіоелектронної боротьби “НОТА” або її аналоги, якими мають оснастити загонів Морської охорони та органів охорони державного кордону.

Плани на 2027-2029 рік
Планується, що до кінця 2027 року Держприкордонслужба розгорне власні авіаційні ескадрильї із багатоцільовими гелікоптерами. Вони мають забезпечити виконання відомством бойових та спеціальних завдань. Як приклад наводяться французькі Airbus Helicopters H145M (військова версія) та H145 (десантно-санітарна версія), які вже використовуються Нацполіцією.

На фінальних етапах розбудови та підсилення ДПСУ у 2029 році відомство має отримати невідому кількість патрульних кораблів у ніші французьких OPV60.

OPV60 компанії Kership це корабель завдовжки 58,2 метра і водотоннажністю трохи більше 550 тонн, котрий здатен автономно діяти в морі упродовж 21 дня та покривати радіус 4.500 миль.

OPV 60 може брати на борт до 24 членів штатного екіпажу та інших осіб, має два швидкісні катери типу RHIB для реагування.

Судно має носову артилерійську установку та кулеметні турелі. Крім того, воно також може взяти на борт додаткове обладнання або ж озброєння у масо-габаритних параметрах двох стандартизованих контейнерів довжиною 20 футів.
 

Ще на цю тему