Колишня королівська сім'я Греції повернула собі грецьке громадянство
Члени колишньої королівської сім'ї Греції відновили грецьке громадянство і офіційно визнали республіканську систему правління в країні, що стало знаковим кроком через 50 років після скасування монархії.
Про це повідомляє Ekathimerini, пише Європейська правда.
Покійний король Костянтин II і члени його сім'ї були позбавлені грецького громадянства в 1994 році в результаті суперечки з урядом щодо колишньої королівської власності і через заяви про те, що він відмовився відмовлятися від будь-яких прав на грецький трон для своїх нащадків.
Представник Міністерства внутрішніх справ Атанасіос Балерпас повідомив, що родичі покійного короля, який помер минулого року у віці 82 років, підписали в четвер 19 грудня декларацію про визнання республіканського уряду і прийняття нового прізвища Де Грес, що у перекладі з французької означає "з Греції".
"Вирішується питання, яке історично не вирішувалося. Давайте подивимося в майбутнє. Я думаю, що це хороший момент, тому що він закриває рахунок з минулим, і тепер ми можемо дивитися вперед як народ", – сказав Балерпас в інтерв'ю державному радіо.
Рішення про громадянство було опубліковане в урядовому віснику в п'ятницю (7035/2024), а це означає, що Де Греси можуть подавати заяви на отримання державних посвідчень особи та грецьких паспортів.
Рішення поширюється на всіх п'ятьох дітей Костянтина II і колишньої королеви Анни-Марії – Алексію, Павлоса, Ніколаоса, Теодору і Філіппоса – а також на п'ятьох онуків покійного короля.
Грецька монархія була скасована на референдумі в грудні 1974 року, коли виборці переважною більшістю голосів підтримали республіканську конституцію, через кілька місяців після падіння семирічної військової диктатури.
Члени королівської сім'ї жили у вигнанні протягом десятиліть, перш ніж Костянтин повернувся як приватна особа у віці сімдесяти років. Вони були позбавлені грецького громадянства в 1994 році під час судової суперечки за колишній королівський маєток, який зараз перебуває у державній власності.
Раніше вони відмовилися прийняти прізвище, дистанціюючись від назви Глюксбург, закріпленої законом 1994 року, яка, на їхню думку, надто тісно пов'язувала їх з німецьким походженням і робила їх менш легітимними греками.
Деякі депутати від лівоцентристських і лівих опозиційних партій заперечували проти прізвища, обраного колишніми членами королівської сім'ї, стверджуючи, що воно звучить як титул, а не як звичайне прізвище, але не заперечували проти їхнього права на громадянство.
Ще на цю тему
- 20.12.2024 Путін і Трамп очолили топ найпопулярніших іноземних лідерів у Греції
- 26.11.2024 Ліва опозиція Греції, що переживає важкі часи, змінила свого лідера
- 18.11.2024 Греція продовжила заборону на перевалку російської нафти у своїх водах
- 14.11.2024 Міністр оборони Греції підтвердив плани закрити десятки військових баз
- 08.11.2024 Глава МЗС Греції: Є "надзвичайна воля" нормалізувати відносини з Туреччиною
- 02.11.2024 У Греції затримали підозрюваного у причетності до вибуху в Афінах
- 31.10.2024 Греція заявила президенту Німеччини про репарації за Другу світову війну
- 27.09.2024 Прем'єр Греції бачить "вікно можливостей" для демаркації морських зон з Туреччиною
- 13.09.2024 Греція оголосила пакет заходів для підвищення народжуваності
- 09.09.2024 Ліва опозиція Греції вирішила змінити лідера, обраного менш як рік тому
- 11.07.2024 Греція, Болгарія та Румунія вирішили створити військовий коридор
- 05.07.2024 У Греції опитування показало велику "втому" виборців від політики