В Криму окупанти посилюють тиск на дітей з проукраїнською позицією
Російські окупанти систематично порушують Конвенцію ООН з прав дітей, переслідуючи, залякуючи і караючи неповнолітніх за їх незгоду жити за правилами «руського міра».
«Суспільне Крим» опублікувало кілька історій дітей, які висловлювали проукраїнську позицію на окупованому півострові, пише група Інформаційний спротив.
У грудні цього року пропагандистський Telegram-канал проросійського блогера з Криму Олександра Таліпова оприлюднив листа, в якому шестикласник бажає смерті військовослужбовцю російської армії. Школяру пригрозили та пообіцяли «перевиховати».
У жовтні за емодзі українського прапора в соціальній мережі адмінпротокол склали на маму 10-річної дівчинки з міста Саки — нібито то за «дискредитацію російської армії». Їй закидали невиконання батьківських обов’язків.
А одинадцятикласника з Ялти торік окупаційний суд оштрафував на 40 тисяч рублів (16 тисяч гривень) за фразу: «Ми за Україну». Хлопця змусили публічно вибачатися перед рф та путіним.
Правозахисниця Марія Суляліна зазначає, що за вчинки дітей до 14 років відповідають батьки. Їх, як правило, викликають на профілактичні бесіди і штрафують. А підлітки 14 років і старші вже самостійно відповідають за себе. І тут окупаційна влада вдається до прямого на них тиску, навіть направляє до психологів. Правозахисниця тут проводить паралелі з радянською каральною психіатрією.
«Коли ми говоримо про психологів, ми говоримо вже про інший рівень порушень, про більш серйозні порушення, бо ми тут наближаємося до такого вже радянського патерну каральної психіатрії. Бо, розмови з психологом, розмови з фахівцями, які вміють впливати на свідомість — це їхня професійна задача впливати на свідомість. Це вже зовсім інший рівень, ніж навіть, коли просто дітей змушують зустрічатися з російськими солдатами й слухати розповіді про так звану визвольну мету війни, яку вони ведуть проти України», — каже Суляліна.
Психологиня Анна Ленчовська пояснює, що діти чутливі до того, що про них говорять чи пишуть в соцмережах. І це може мати тривалі наслідки. Водночас вона впевнена, що багато залежить від відносин у родині та наскільки сім’я підтримує погляди дитини. Якщо родина проукраїнська, то дитина більш впевнена у своїх вчинках.
Марія Суляліна вважає, що в майбутньому тиск на дітей та їхніх батьків в окупованому Криму посилюватиметься. Адже, попри небезпеку, спротив там триватиме.
В той же час вона наголошує, що притягнення до відповідальності дітей та молоді за проукраїнську позицію на окупованих територіях є порушенням Конвенції ООН про права дитини та права на освіту. І міжнародна спільнота має про це знати і робити відповідні висновки.
Ще на цю тему
- 10.04.2025 За пропаганду служби в армії РФ серед дітей Криму повідомлено про підозру Олександру Дьяченку
- 08.04.2025 Отамана «Союзу козаків Феодосійського регіону» засудили до 15 років за держзраду
- 08.04.2025 В Криму окупанти відкрили курси підготовки дітей до мобілізації
- 07.04.2025 Адвокат Курбединов обратился в прокуратуру из-за давления российских силовиков на жену осужденного крымчанина Вадима Сирука
- 05.04.2025 В Крыму российские власти на базе паралимпийских школ создают секции исключительно для участников войны против Украины – ЦНС
- 05.04.2025 Из-за российских репрессий в Крыму без опеки отца осталось 252 ребенка – Мумине Салиева
- 04.04.2025 Мілітаризація дітей у Криму: окупанти відкрили в школах 260 кадетських класів
- 01.04.2025 У задержанной в Крыму семьи из Львова появились адвокаты – Чубаров
- 31.03.2025 В окупованому Криму російські силовики затримали родину зі Львова – Чубаров
- 28.03.2025 Трем экс-судьям из Крыма грозит до 15 лет за госизмену – Госбюро расследований
- 28.03.2025 Силовики РФ задержали 18-летнего жителя Крыма, обвинив его в подготовке к теракту
- 26.03.2025 «Перемирие на море реально после деоккупации Крыма». Андрей Клименко – о мирных переговорах и трафике в Черном море