В ООН вважають, що Україна нібито не довела законність заборони УПЦ МП
ООН критикує Україну за нібито відсутність "достатнього обґрунтування" розпуску релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату.
Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара з прав людини від 31 грудня, пише Цензор.НЕТ.
У відповіді йдеться про те, що влада України запровадила "невідповідні обмеження на свободу сповідувати свою релігію або переконання": відсутність "достатнього обґрунтування" розпуску релігійних організацій.
"Ліквідація релігійної організації є серйозним обмеженням, яке впливає на можливість людей сповідувати свою релігію або переконання спільно з іншими і ставить під загрозу життєздатність громади в цілому.
Для такого заходу потрібна наявність дуже вагомих підстав. Україна не продемонструвала необхідність і пропорційність цього заходу", - йдеться в доповіді ООН.
Доповідь вказує, що ухвалений Радою і підписаний Зеленським закон дозволяє ліквідовувати релігійні громади на невизначених підставах, які "не дають чіткого уявлення про те, що вимагає закон" і призводять до того, що вся релігійна громада несе відповідальність за дії окремих осіб.
"Надмірно широке і неоднозначне формулювання може поставити під загрозу право на свободу вираження думок", - йдеться в документі.
Крім того, на думку ООН, закон запроваджує відбирання цінностей у церкви Московського патріархату ще до того, як вона зможе оскаржити рішення суду про їх ліквідацію.
"Оскільки держава володіє історичними церковними будівлями по всій Україні та здає їх в оренду, це може призвести до того, що релігійні організації позбудуться доступу до цих приміщень", - йдеться в доповіді.
В ООН дійшли висновку, що спостерігалися випадки, коли церковні будівлі закривалися і ставали недоступними для громади після анулювання договорів оренди.
До доповіді увійшов скандал із захопленням храму УПЦ МП у Черкасах, який стався в жовтні. Вказується, що постраждали парафіяни церкви, а поліцейські "не змогли розділити прихильників різних громад".
Нагадаємо, 24 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з РФ.
Ще на цю тему
- 26.09.2022 Попередження, потім депортація: в Умані хасидів карають за порушення комендантської години
- 31.08.2022 Злочинці не мають ховатися за рясами: уряд схвалив введення санкцій проти патріарха кирила та ще 7 представників рпц
- 29.05.2020 Мусульмани України заперечують підтримку ІДІЛ
- 02.11.2018 Константинополь: фактически в Украине больше нет Московского патриархата
- 20.01.2017 В Херсоне на Крещение установили национальный рекорд / Фото, Видео
- 20.01.2017 Компания Gresso выпустила лимитированную коллекцию «православных» смартфонов
- 20.01.2017 Крещение на фронте: одесские и николаевские морпехи окунулись в Азовское море / Фото
- 30.08.2016 В Кафедральном соборе Киевского патриархата в Крыму освятили колокольню / Фото
- 12.05.2016 Крымчане возвращаются в храмы УПЦ КП на полуострове — архиепископ Климент
- 20.04.2016 Святые отцы vs геенна огненная: крымских батюшек учили тушить церкви / Фото, Видео
- 11.12.2015 Религиозный конфликт? В Одесской области неизвестные пытались сжечь храм / Фото
- 10.09.2015 На Херсонщине поссовет отказал монастырю УПЦ МП в отводе земли, опасаясь сепаратизма