Лубінець: У доповіді ООН низка висновків щодо України – хибні та необґрунтовані
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець проаналізував доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини, назвавши низку висновків щодо України, зокрема про катування російських військовополонених, необґрунтованими та хибними.
Про це повідомив омбудсмен Лубінець, інформує Цензор.НЕТ.
"Ознайомився із 41-ю періодичною доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини. У доповіді визнаються систематичні порушення Росією прав людини в Україні, зокрема атаки на цивільну інфраструктуру, страти і катування українських військовополонених, незаконну конфіскацію майна на ТОТ України та залучення дітей до військової підготовки. Однак низка висновків ООН щодо України є хибними. Категорично не погоджуюся з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом Омбудсмана", - наголошує він.
У доповіді йдеться, зокрема, про випадки катувань російських військовополонених в транзитних місцях.
Лубінець зазначає, що Офіс Генпрокурора України розпочав кримінальне розслідування за описаними у доповіді фактами катувань у транзитному пункті, а Коордштаб, ГШ ЗСУ та Міноборони України підтвердили, що розслідування триває.
Водночас, стверджує омбудсмен, надані Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму коментарі не були враховані у доповіді.
"Співробітники Офісу Омбудсмана разом з представниками громадських організацій регулярно здійснюють відвідування таборів для тримання військовополонених та спеціальних дільниць у слідчих ізоляторах. Умови та поводження з російськими військовополоненими відповідають Женевській конвенції", - додає Лубінець.
Крім того, він наголошує, що твердження у доповіді про випадки катувань і жорстокого поводження з російськими військовополоненими, які вчиняються у місцях транзиту після їхньої евакуації з поля бою, потребують додаткової верифікації через уповноважені держоргани України.
"Фактично, ООН ототожнює масштаби порушень з боку України та РФ. Всі ми бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, не давали належної медичної допомоги. Вони повертаються додому іноді з травмами, які несумісні із життям. Ми неодноразово зазначали, що висвітлення проблеми "неналежного поводження" має відображати обсяги порушень МГП з боку російської сторони, навіть за відсутності повного доступу до місць утримання в РФ. Бо ж виходить, що Україна надає доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати все у звітах, а Росія просто не допускає. Це не тотожні речі", - пояснив Лубінець та додав, що ООН зрівнює масштаби порушень, що є неприпустимим.
Також омбудсмен повідомив, що у зв'язку з необгрунтованими висновками у доповіді ООН щодо України він направить додаткові листи на Управління Верховного Комісара ООН з прав людини.
"Ініціюю нову зустріч з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль. Буду наполягати, щоб у наступних звітах рекомендації Офісу Омбудсмана були враховані", - резюмував Лубінець.
Раніше повідомлялося, що ООН критикує Україну за нібито відсутність "достатнього обґрунтування" розпуску релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату.
Ще на цю тему
- 08.04.2025 Удар РФ по Кривому Рогу: Україна скликає термінове засідання Радбезу ООН
- 07.04.2025 Комісар ООН з прав людини фактично визнає, що атака РФ на Кривий Ріг може становити воєнний злочин - Лубінець
- 05.04.2025 ФСБ і Слідчий комітет Росії причетні до катувань українців - Комісія ООН
- 12.03.2025 ООН обмежить програми з прав людини, зокрема і в Україні, через скорочення фінансування від США
- 26.02.2025 Голосування в ООН щодо річниці війни свідчить про перемогу української дипломатії - МЗС
- 20.02.2025 Reuters: США відмовляються бути співавторами резолюції ООН на підтримку України
- 27.01.2025 В ЄС допустили участь ООН у можливій місії з контролю за припиненням вогню в Україні
- 21.01.2025 ООН не піде з України у разі паузи у війні, - заступник генсека Флетчер.
- 16.01.2025 Радбез ООН сьогодні обговорить ситуацію в Україні
- 01.01.2025 Мониторинг ООН зафиксировал гибель 574 гражданских в Украине в течение осени
- 19.12.2024 Генасамблея ООН вперше назвала «загарбницькою» війну РФ проти України – МЗС
- 14.12.2024 Генсек НАТО выступил против публичного обсуждения мирного соглашения между Украиной и Россией