Туреччина розпочала одночасне будівництво авіаносця, есмінця та субмарини

11:40 06.01.2025

Військово-морські сили Туреччини розпочали програму посилення флоту країни одночасним початком будівництва авіаносця, есмінця та підводного човна.

Про це повідомляє офіційний сайт ВМС Туреччини, пише Мілітарний.

Різання сталі для нових кораблів відбулося на двох корабельнях: підводний човен — на потужностях верфі Гьольджюк, а есмінець та авіаносець — на корабельні в Стамбулі.

Таким чином, ця церемонія дала старт будівництву авіаносця проєкту MUGEM, який є національним напрямом Туреччини з розробки та будівництва першого турецького авіаносного корабля.

Корабель завдовжки 285 метрів і водотоннажністю 60 000 тонн стане демонстрацією досягнень військово-морського потенціалу Туреччини, перевершивши свого попередника, авіаносець Anadolu, який був розроблений на базі іспанського проєкту Juan Carlos I.

Здатність майбутнього авіаносця розвивати максимальну швидкість 25 вузлів і мати дальність плавання в 10 000 морських миль дозволяє йому брати участь як у регіональних, так і глобальних операціях відкритого океану.

Авіаносець проєктно може приймати на борт 50 повітряних платформ, включаючи безпілотні літальні апарати. З них 30 літаків можуть зберігатися в його ангарі, а 20 — на польотній палубі. За потреби це число може бути збільшене.

Також на корабельні у Стамбулі пройшла церемонія різання сталі для майбутнього ракетного есмінця проєкту TF-2000. Всього планується побудувати вісім есмінців цього типу, які стануть сильною опорою для надводного компонента турецького флоту.

Кораблі водотоннажністю 8600 тонн та довжиною 149 метрів будуть мати 96 вертикальних комірок для зенітних ракет середньої та великої дальності SİPER та ударних крилатих ракет Gezgin. Також очікується використання американського зенітного озброєння, а саме ракет SM-2/3/6, зенітних систем SeaRAM/RAM, VL ASROC та інші.

Також ця церемонія дала старт будівництву підводних човнів проєкту MILDEN, який є національним напрямом Туреччини з будівництва підводних човнів власної розробки.

На сьогодні точні характеристики підводного човна не були офіційно оголошені. Відомо, що підводний човен довжиною понад 80 метрів матиме надводну водотоннажність приблизно 2700 тонн.
 

Ще на цю тему