Шість країн ЄС закликають знизити «стелю цін» на російську нафту
Шість країн Європейського Союзу закликали Європейську комісію знизити граничну ціну на російську нафту, встановлену країнами "Групи семи" на рівні 60 доларів за барель, стверджуючи, що це зменшить доходи Москви, необхідні для продовження війни в Україні, і водночас не спричинить шоку на ринку.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на лист країн до Єврокомісії, пише Європейська правда.
Обмеження цін на російську морську нафту, а також нафтопродукти були встановлені країнами G7, щоб обмежити доходи Москви від торгівлі нафтою і, таким чином, обмежити її здатність фінансувати вторгнення в Україну.
"Заходи, спрямовані на обмеження доходів від експорту нафти, мають вирішальне значення, оскільки вони зменшують єдине найважливіше джерело доходів Росії", – йдеться в листі Швеції, Данії, Фінляндії, Латвії, Литви та Естонії до виконавчої гілки влади ЄС.
"Ми вважаємо, що зараз настав час для подальшого посилення впливу наших санкцій шляхом зниження верхньої межі ціни на нафту, встановленої G7", – йдеться в листі.
Верхня межа цін G7 була встановлена на рівні 60 доларів за барель російської нафти, а для нафтопродуктів – максимум 100 доларів за барель для преміальних нафтопродуктів.
Ці максимальні ціни не змінювалися з грудня 2022 року та лютого 2023 року, коли вони були запроваджені, тоді як ціни на російську нафту на ринку в середньому були нижчими за цей рівень у 2023 та 2024 роках.
"Сьогодні міжнародний ринок нафти краще забезпечений пропозицією, ніж у 2022 році, що зменшує ризик того, що зниження верхньої межі ціни спричинить шок пропозиції", – йдеться в листі шести країн.
"З огляду на обмеженість потужностей для зберігання нафти і значну залежність від експорту енергоносіїв для отримання доходів, Росія не має альтернативи продовжувати експорт нафти навіть за значно нижчою ціною", – йдеться в листі.
Як повідомлялося, Європейська комісія у вівторок, 14 січня, розпочне консультації з країнами-членами ЄС щодо 16-го пакета санкцій проти Росії.
Минулого тижня США оголосили про нові санкції, які б’ють по російській нафтопереробній промисловості. Під обмеження потрапили, зокрема російські нафтові гіганти "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз".
Слідом уряд Великої Британії оголосив про запровадження санкцій проти російських компаній "Газпром нефть" та ПАТ "Сургутнефтегаз".
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 14.01.2025 Поставки российского дизтоплива в Турцию и Бразилию в 2024 году выросли на 15–25%
- 14.01.2025 Морской терминал КТК в Новороссийске за 2024 год отгрузил более 63 млн тонн нефти
- 14.01.2025 Дубай стал главным хабом обхода санкций против т.з. «теневого флота» России
- 14.01.2025 Індія відмовиться від нафтових танкерів Росії, які потрапили під санкції США
- 10.01.2025 США сьогодні оголосять про одні з найсуворіших санкцій проти російської нафти – Reuters
- 08.01.2025 «Тіньовий флот» РФ є не лише економічним, а й стратегічним викликом для Європи – оглядач
- 08.01.2025 «Тіньові танкери» з російською нафтою не пускають до китайських портів – Reuters
- 06.01.2025 США готують нові санкції проти танкерів, що перевозять російську нафту – ЗМІ
- 06.01.2025 Сербія готується до можливих санкцій проти своєї нафтової компанії через звʼязки з РФ
- 04.01.2025 Дивні санкції проти РФ: ЄС досі платить Путіну мільярди за газ і нафту – Foreign Policy
- 31.12.2024 Глава комитета парламента Эстонии: Приоритет — это подрыв нефтяного бизнеса РФ
- 27.12.2024 Після катастрофи танкерів у Керченській протоці Росія продовжує рейдову перевалку нафтопродуктів