Україна компенсуватиме судновласникам збитки через російські атаки
Кабінет Міністрів затвердив бюджет на компенсації судновласникам і фрахтувальникам, чиї судна постраждали через атаки з боку РФ.
Про це йдеться у проєкті постанови Кабінету Міністрів України, повідомили в Мінрозвитку.
Проєкт передбачає надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Росії, фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, а також створення сприятливих умов для забезпечення стабільного судноплавства в територіальному морі України та забезпечення роботи Тимчасового морського шляху для експортно-імпортної логістики з/до українських морських портів Великої Одеси.
Згідно з усталеною практикою, до стандартних виключень зі страхового покриття належать страхові випадки, які сталися під час надзвичайного, особливого чи воєнного стану, оголошеного органами влади в країні, або на території дії договору страхування.
У зв’язку зі збройною агресією РФ проти України та військовими ризиками, на сьогодні відсутнє класичне покриття відповідних страхових виплат для суден, які слідують до північно-західної частини Чорного моря.
Зокрема, ці території віднесені до районів з навігаційними обмеженнями для військових дій, ударів, тероризму та пов’язаних з цим небезпек — The Listed Areas, що публікується в Лондоні Об’єднаним військовим комітетом.
Для стабільної роботи морської логістики необхідна впевненість судновласників та іноземних партнерів у максимальному гарантуванні безпеки перевезень та отриманні компенсації від держави у випадку зазнання шкоди внаслідок збройної агресії РФ на морі. Це підтверджує запит від бізнесу, який залучений до морських перевезень, на продовження функціонування компенсаційного механізму.
Так, статтею 35 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» було встановлено, що в 2025 році в порядку, встановленому Кабміном, фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав, можуть надаватися гарантії компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії РФ проти України, у сумі до 2 млрд грн з коштів резервного фонду державного бюджету.
Виключення становлять судна, власниками або судновласниками яких є громадяни РФ та Республіки Білорусь, юридичні особи, які зареєстровані на території цих країн, підсанкційні особи та компанії тощо.
Також пропонується встановити перелік видів збитків, які можуть підлягати компенсації, умови для застосування компенсації, вимоги до оцінки шкоди, перелік документів, який подається судновласником до Мінрозвитку для отримання компенсації, та строк подачі таких документів.
Ще на цю тему
- 14.01.2025 У водах Сінгапуру затонув танкер: екіпаж вдалось врятувати
- 13.01.2025 Які проблеми РФ має з одним зі своїх десантних кораблів, які "застрягли" поблизу порту Тартус у Сирії
- 11.01.2025 У Німеччині відбуксовують танкер "тіньового флоту" РФ зі 100 тисячами тонн нафти
- 10.01.2025 В российском порту Усть-Луга столкнулись два танкера
- 08.01.2025 В РФ решили завезти на аварийный танкер 20 тонн дизтоплива, нагреть остатки мазута и откачать его на другое судно
- 03.01.2025 Суд у Фінляндії відмовився звільнити нафтовий танкер, який підозрюють в пошкодженні кабелів
- 03.01.2025 Власти РФ заявили об утечке 2,4 тыс. тонн нефтепродуктов из-за крушения танкеров в Керченском проливе
- 02.01.2025 Семи членам экипажа российского танкера Eagle S запретили выезд из Финляндии
- 02.01.2025 В Балтійському морі сталася аварія на танкере, що прямував російського Приморська
- 31.12.2024 Біля фінського півострова Ханко зупинився танкер, який прямував до РФ
- 28.12.2024 Фінляндія конфіскувала танкер «тіньового флоту» Росії для проведення технічного розслідування
- 28.12.2024 У Норвегії відповіли на закиди РФ про відмову допомогти судну, що тонуло біля Іспанії