В Офісі президента відбувся брифінг для дипломатів щодо шляхів протидії тіньовому танкерному флоту РФ
Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква та радник – уповноважений Президента з питань санкційної політики Владислав Власюк провели брифінг для керівників і представників іноземних дипломатичних установ в Україні, присвячений посиленню санкцій проти тіньового танкерного флоту Росії.
Про це йдеться на офіційному сайті Офісу пркзідента України.
На заході були представлені Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Республіка Корея, Латвія, Литва, Мексика, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Південно-Африканська Республіка, Польща, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Швеція, Японія та ЄС.
Ігор Жовква зазначив, що санкційний тиск на РФ – одне з ключових питань, які Президент України обговорює під час зустрічей і телефонних розмов із лідерами країн-партнерів. Він також наголосив, що ухвалені санкційні рішення є дуже важливими.
«Але ми всі розуміємо, що санкційного тиску на російську нафту недостатньо, його потрібно посилювати. Застарілий танкерний флот становить загрозу для навколишнього середовища – ми побачили це під час інциденту в Керченській протоці. Це не має повторитися», – сказав заступник керівника Офісу Президента.
Владислав Власюк зауважив, що тіньовий флот РФ складається з понад 600 суден, які транспортують близько 90 % російської нафти. Таким чином на експорті нафти й нафтопродуктів держава-агресорка заробила 180 млрд дол. США за 11 місяців минулого року.
Також торік рекордного обсягу досяг імпорт російського скрапленого газу до ЄС – 17,5 млн тонн на 7,3 млрд дол. Тому Україна очікує на повну відмову ЄС від російського СПГ у 16-му пакеті санкцій, який планують затвердити в лютому.
«Настав час перекрити нафтодоларовий потік, який підтримує агресію Росії. Жорсткі санкції проти тіньового флоту – це ключ до відновлення миру», – заявив Владислав Власюк.
Україна та міжнародні партнери пропонують знизити граничну ціну на російську нафту до 40 дол. США за барель, застосувати санкції до капітанів суден тіньового флоту та крюїнгових компаній, посилити контроль за наявністю відповідного страхування танкерів та використати можливості обмежити прохід танкерів, внесених до чорних списків міжнародних меморандумів портового контролю.
Уповноважений глави держави також відзначив важливість нещодавніх санкцій США та Великої Британії проти російських компаній «Газпром нафта» та «Сургутнафтогаз». Річний дохід від видобутої ними нафти становить приблизно 23 млрд дол. США за поточними цінами. Крім того, на ці компанії припадає майже 30 % російського експорту нафти морем.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 10.01.2025 СБУ викрила посадовців українського холдингу, які допомагали Росії обходити санкції на експорт енергоносіїв
- 06.01.2025 Санкції проти РФ треба зробити більш ефективними – Сибіга
- 31.12.2024 ЄС готовий до зупинки транзиту російського газу через Україну – Єврокомісія
- 17.12.2024 Україна запровадила санкції проти виробників російських дронів «Упирь» і «Русак»
- 23.11.2024 Cуд затвердив конфіскацію заводів з виробництва пластикових труб російського мільярдера Горіловського
- 19.11.2024 АРМА виставить на продаж арештований російський танкер Nika Spirit
- 14.11.2024 Зеленський ввів санкції проти російських нафтових компаній та судноремонтного заводу
- 12.11.2024 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти низки осіб та підприємств
- 09.11.2024 Зупинка транзиту російського газу через Україну майже не вплине на ціни в Європі – Bloomberg
- 05.11.2024 Україна продасть на аукціоні російський танкер Nika Spirit
- 16.10.2024 Кабмін відправив на приватизацію конфісковані у російського олігарха заводи будматеріалів «Аерок»
- 10.10.2024 Україна запровадила санкції проти 90 фізосіб та 57 компаній РФ