Китайські автовиробники «виштовхнули» КамАЗ із першого місця на російському ринку вантажівок

13:00 16.01.2025

Російський виробник вантажних автомобілів КамАЗ вперше поступився лідерством на російському ринку. Так, за підсумками 2024 року китайська компанія Sitrak посіла перше місце за загальною кількістю проданих у Росії машин.

Про це свідчать дані російського аналітичного агентства "Автостат", передає БізнесЦензор

Усього за минулий рік на російському ринку було продано 102 тис. нових великотоннажних вантажівок, що на 18,8% менше, ніж роком раніше. До цього сегменту відносяться вантажівки повною масою понад 16 тонн.

Майже п'ята частина (19%) ринку припала на Sitrak (19,4 тис. одиниць), за нею слідує КамАЗ (17,3 тис., частка ринку 16,91%) та три китайські марки – Shacman (15,7 тис.), FAW (11,6 тис.) та Dongfeng (8,3 тис.).

Лідером серед моделей у сегменті великотоннажних вантажівок за підсумками 2024 року, як і роком раніше, став Sitrak C7H (19,3 тис. проданих штук). При цьому в десятці вантажівок, що найбільше продаються, опинилися тільки три КамАЗи.

За рік продажі найбільше зросли у виробників великотоннажних вантажівок Dongfeng (+99,8%) та Sany (+77,4%). Інші марки продемонстрували падіння. Найглибше воно у Foton (-56,8%). У Sitrak продажі впали на 18,5%, а КамАЗ – на 33,1% (майже на 11 тис. у кількості).

Китайські автовиробники почали стрімко витісняти КамАЗ із російського ринку після початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України: ще 2022 року на російський автоконцерн припадало приблизно 40% продажів нових вантажівок у країні, але тепер його частка скоротилася більш ніж удвічі.

При цьому КамАЗу не допоміг вихід із російського ринку іноземних конкурентів, включно з Man, Volvo, Mercedes, Renault, Scania, Iveco та, Daf.

За словами одного з російських дилерів вантажних автомобілів, комерційні замовники стали частіше обирати "китайців", оскільки вони на 1,5-2 млн руб. дешевше. Друга причина популярності – автомобілі є легшими в управлінні копії європейських автомобілів, на відміну від КамАЗа, до якого потрібен "особливий підхід". Своєю чергою російський автоконцерн нарощує поставки для армії, що забезпечує йому прийнятні фінансові показники.

У грудні минулого року повідомлялося, що частина китайських брендів 2025 року піде з російського авторинку через перенасиченість однотипними моделями та зниження попиту.

Наприкінці листопада стало відомо, що частка китайських брендів на російському ринку нових автомобілів за підсумками 2024 року сягнула 68%.

Після початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України з РФ пішли всі міжнародні автовиробники – вони закрили виробництва та припинили поставки

До кінця 2022 року на російському автомобільному ринку залишилося лише 14 брендів, 11 із яких – китайські. 

Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему