Байден вирішив захистити санкції проти Росії від скасування їх Трампом

09:40 16.01.2025

Адміністрація президента США Джо Байдена за кілька днів до завершення свого терміну скористалася законом 2017 року, щоб ускладнити для наступників скасування ключових санкцій проти Росії.

Про це у середу, 15 січня, повідомляє Financial Times, пише НВ.

Згідно з новими правилами, Конгрес отримав право блокувати будь-які спроби зняти обмеження. Крім того, впровадження вторинних санкцій тепер стало обов’язковим.

Такий крок спрямований на посилення механізмів контролю над санкційною політикою та збереження тиску на Росію.

Міністерство фінансів США оголосило 15 січня нові санкційні заходи, під які потрапили близько 100 ключових російських компаній, зокрема у фінансовій, енергетичній та оборонній сферах. До списку увійшли, зокрема, один із найбільших виробників зброї Тактичне ракетне озброєння та Московська біржа.

Якщо уряд США захоче виключити будь-яку компанію зі списку, це рішення протягом 30 днів повинен затвердити Конгрес. У разі відмови виключення буде заблоковано, повідомляє Financial Times.

Повноваження Конгресу щодо контролю за санкціями визначає закон Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA), ухвалений у 2017 році після втручання Росії у вибори в США. Адміністрація Байдена використала цей закон як основу для запровадження нового санкційного списку.

Це дозволить Конгресу заблокувати можливі спроби Дональда Трампа скасувати заходи, спрямовані на ослаблення військово-промислового потенціалу Росії, зазначає FT.

15 січня влада США запровадила санкції проти тимчасово окупованої країною-агресором РФ Запорізької АЕС і призначеного Кремлем «гендиректора» станції Владислава Ісаєва.

До оновленого списку санкцій SDN додали УМК-Сталь, що входить до держкорпорації Роскосмос, Мотовіліхінські заводи, ЛААЗ, Нижньогородське науково-виробниче об'єднання імені Михайла Фрунзе, Новотроїцький завод хромових сполук, парк Патріот, держкомпанію Воєнторг та інші підприємства.

10 січня США запровадили санкції проти найбільших нафтових російських компаній. До санкційного списку потрапили і танкери тіньового флоту.

Британія слідом за США також оголосила про санкції проти російських нафтових компаній.

Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Теми:

Ще на цю тему