СБУ викрила українські компанії, які постачали Росії мікрочипи для ракет і дронів
Служба безпеки України викрила в Харківській, Чернівецькій та Одеській областях підприємства, які в обхід міжнародних санкцій під час війни постачали Росії електронні компоненти для виробництва ракет і безпілотників.
Як передає Укрінформ, про це повідомила СБУ.
Викриті компанії входять до заснованої в РФ великої міжнародної корпорації, що виготовляє унікальні мікрочипи й електронні плати для систем навігації й управління балістичних і крилатих ракет типу «Х-101», «Калібр» й «Іскандер-К».
Частина цих плат використовується також для систем наведення дронів-камікадзе, реактивних установок залпового вогню «Торнадо-Г» та бортової навігації ударно-розвідувального вертольота Ка-52.
Слідство встановило, що фігуранти розробили план системного постачання електронних компонентів з України до Росії в обхід санкційних заборон.
Для успішної реалізації задуму зловмисники підмінювали кінцевого споживача та скуповували продукцію на території України й інших держав. У подальшому продукцію відправляли до підконтрольної компанії на Близькому Сході, котра перебуває під міжнародними санкціями, а звідти – російській компанії, яка також під санкціями Заходу.
Серед кінцевих споживачів товару були стратегічні державні підприємства РФ та підприємства, які працюють у структурі військово-промислового комплексу країни-агресора, зокрема акціонерне товариство «СпецТехМаш».
Задокументовано, що лише протягом літа 2022 року учасники схеми переправили до Росії понад 1,5 тисячі найменувань мікроелектроніки загальною вартістю понад 600 тисяч доларів.
Факти використання російськими загарбниками українських мікрочипів й електроплат підтверджені висновками фахових експертиз, зроблених на підставі вивчення уламків ворожих ракет і дронів.
Під час обшуків правоохоронці виявили речові докази роботи посадовців компанії в інтересах Кремля.
СБУ затримала одного з фігурантів, у якого виявився російський паспорт. Йому оголосили підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України – пособництво державі-агресору, вчинене організованою групою. Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За тією ж статтею правоохоронці готують повідомлення про підозру іншим учасникам схеми.
Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності.
Як повідомляв Укрінформ, у Дніпропетровській області викрили підприємство, яке допомагало Росії будувати ядерні лабораторії.
Ще на цю тему
- 03.04.2025 В Украине приговорили к 13 годам лишения свободы судью подконтрольного РФ Красногрвардейского районного суда Крыма
- 03.04.2025 Подконтрольный РФ Верховный суд Крыма вынес приговор жителю Ялты за якобы сотрудничество с Минобороны Украины
- 01.04.2025 Суд залишив настоятеля Святогірської лаври під вартою до 30 травня
- 27.03.2025 В Украине к 15 годам тюрьмы приговорили экс-регионала из Крыма Александра Мельника
- 24.03.2025 В Украине вынесли заочный приговор российскому судье из Крыма
- 18.03.2025 Россия: задержан комик, против которого возбудили дело за шутку об участнике войны с Украиной
- 14.03.2025 В Одесі затримали підозрюваного у вбивстві активіста Ганула
- 14.03.2025 В Украине самбиста и экс-сотрудника СБУ из Крыма подозревают в госизмене
- 14.03.2025 В Украине будут заочно судить главреда ТРК «Крым» по обвинению в коллаборационизме – Прокуратура АРК
- 08.03.2025 СБУ: У Держкосмосі викрили російського "крота". Затримали під час наради в Мінстратегпромі
- 06.03.2025 В Запорожье суд приговорил воевавшего против Украины жителя Севастополя к 15 годам колонии
- 06.03.2025 Хранитель заблокированных активов РФ нанял телохранителей для руководства из-за угроз – СМИ