Окупанти призначили росіянина незаконним «директором» Херсонських портів, які вони не контролюють
Окупанти призначили росіянина Вʼячеслава Станотіна «директором» Херсонського морського торгівельного порту та Херсонського річкового порту, хоча вони вже понад два роки не контролюють ці об’єкти, розташовані на правобережній Херсонщині.
Станотін – пенсіонер, який у 2000-х роках був директором Самарського річкового порту. На батьківщині він запам’ятався кількома гучними скандалами, які йому вдалось «замʼяти». Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» з посиланням на російські джерела, пише Центр журналісьстких розслідквань.
«Колишній директор Самарського річкового порту В’ячеслав Станотін, який надовго був зниклий з публічної площини, тепер очолює Херсонський морський торгівельний порт. Станотін має не тільки відновлювати роботу великого транспортного вузла, що має стратегічне значення для Росії, а й приєднати до морпорту Херсонський річпорт, заблокований поки що діями ЗСУ», – йдеться у повідомленні.
Російські медіа зазначають, що Самарський річпорт Станотін очолював з 2006 по 2009 рік. Після його звільнення з’ясувалося, що частина майданчиків порту для складування та намиву піску перейшла у власність ТОВ «Брег», близького до Станотіна. Виявилося, що власне порт мав лише один майданчик для намиву піску, а Станотін – у кілька разів більше.
У зв’язку з цим Станотіним зацікавилися силові структури. Зокрема, розпочалися перевірки обставин угод, внаслідок яких майданчики з намивання піску перейшли під контроль ТОВ «Брег». Однак у результаті вони нічим не завершились.
Незабаром після цього В’ячеслав Станотін був призначений керівником Державної інспекції з маломірних суден (ДІМЗ) регіонального ГУ МНС, але вже навесні 2010 року залишив цю посаду, залишившись у ДІМЗ на позиції помічника керівника. Останнім місцем його роботи на державній службі в Самарській області був Приволзький регіональний центр МНС Росії, де він обіймав посаду головного спеціаліста Відділу з питань протидії корупції. Влітку 2015 року у віці 53 років В’ячеслав Станотін вийшов на пенсію та зник із публічної площини.
Зазначається, що невдовзі після призначення В’ячеслава Станотіна «директором» Херсонського морпорту незаконне «міністерство транспорту та розвитку транспортної інфраструктури Херсонської області» повідомило про реорганізацію підприємства шляхом приєднання до нього ДУП «Херсонський річковий порт». Таке рішення було ухвалено після того, як гауляйтер Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що робота річпорту зараз неможлива, оскільки він знаходиться на правобережжі області.
У грудні 2024 року ЦЖР писав, що російські окупанти обвинувачували свого ставленика Андрія Харитонова, директора незаконно створеного ними підприємства «Херсонский морской торговый порт» у махінаціях з майном, закупівлею товарів і послуг, а також у небажанні працювати. Вони скаржились, що Харитонов разом зі своєю заступницею Тетяною Ясенчук виїжджають додому на Кримський півострів щочетверга, не очікуючи на завершення робочого тижня.
Ще на цю тему
- 22.04.2025 Порт Чорноморськ підписав угоду з балтійським портом Вентспілс
- 17.04.2025 Порти Великої Одеси обробили понад 20 млн тонн вантажів з початку року
- 16.04.2025 Росіяни у 2024 році незаконно експортували з порту Маріуполя 149 тис тонн сільгосппродукції
- 09.04.2025 АМПУ планує розширити конкурентні можливості портів на Дунаї
- 08.04.2025 Оккупанты поанируют к 2027 году увеличить грузооборот порта Бердянск до 1,2 млн тонн в год
- 03.04.2025 Концесія у порту Чорноморськ: вже погодили ТЕО щодо контейнерного терміналу
- 31.03.2025 Росія продовжує незаконно вивозити українське зерно та метал через порти Маріуполя та Бердянська
- 24.03.2025 Цифровізація: у травні в порту Одеси планують запустити DocPort
- 19.03.2025 Оккупанты хотят возобновить работу скадовского морского порта в Херсонской области
- 17.03.2025 США і Росія обговорять доступ до портів у Чорному морі – Віткофф
- 11.03.2025 В Україні створили координаційну раду для забезпечення рівних умов для бізнесу в портах
- 05.03.2025 В порту окупованого Маріуполя зафіксовано активні вантажні перевезення росіян