Котирування нафти впали після заяви Трампа про звернення до Саудівської Аравії та ОПЕК
Упродовж хвилин після заяви президента США Дональда Трампа про політику Вашингтона на ринку нафти котирування цього продукту на світовому ринку впали.
До виступу американського президента на щорічних зборах Всесвітнього економічного форуму нафта еталонного сорту Brent торгувалася на рівні близько 79,4 долара за барель, станом на 18:55 за Києвом ціна опустилася щонайменше на долар – до менш як 78,4 долара за барель, пише Радіо Свобода.
Трамп пов’язав падіння нафтових цін із імовірним завершенням війни в Україні – через скорочення доходів РФ.
«Я також збираюся попросити Саудівську Аравію і ОПЕК знизити вартість нафти. Ви повинні знизити її, що, чесно кажучи, я здивований, що вони не зробили перед виборами», – сказав лідер США.
Крім словесних інтервенцій, на ціну нафти впливає ймовірне послаблення попиту – через уповільнення економіки Китаю, масований перехід автопарку цієї країни на електромобілі та негативні сигнали про стан світової економіки.
Ще на цю тему
- 11.02.2025 Лидер «Зеленых» в парламенте Финляндии недоволен реакцией экологов на угрозы «теневого флота» РФ
- 05.02.2025 В состав «теневого флота» РФ входят 230 танкеров из США и ЕС – СМИ
- 05.02.2025 РФ нашла новое место для перевалки нефти в Средиземном море
- 03.02.2025 ЕС следует запретить танкерам «теневого флота» РФ заходить в свои порты — депутат Европарламента
- 01.02.2025 Российский нефтяной сектор пытается адаптироваться к растущему санкционному давлению – СМИ
- 01.02.2025 В Европарламенте предложили еще способ, как лишить РФ прибыли от «теневого флота»
- 01.02.2025 На НПЗ российского «Лукойла» в Болгарии претендуют семь компаний
- 24.01.2025 Индия расширила список одобренных российских страховщиков танкеров после санкций США
- 24.01.2025 Барбадос и Панама лишат своего флага более 100 танкеров «теневого флота» Путина
- 24.01.2025 Нафта є одним із найважливіших ключів, щоби примусити Росію до миру – Зеленський
- 24.01.2025 В парламенте Великобритании предлагают запретить судам «теневого флота» проход через Па–де–Кале
- 23.01.2025 Трамп вимагатиме зниження цін на нафту, аби завершити війну в Україні