Глава МЗС Латвії назвала головний виклик у захисті інфраструктури в Балтійському морі
Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що головний виклик у забезпеченні безпеки інфраструктури в Балтійському морі полягає в тому, щоб виявляти підозрілі судна у тих районах, де постійно рухаються цивільні кораблі.
Про це латвійська міністерка сказала в інтерв’ю TV3, повідомляє "Європейська правда".
Відповідаючи на запитання про поточні міжнародні переговори щодо спостереження за критичною інфраструктурою в Балтійському морі, Браже зазначила, що рішення шукають.
"Основна увага приділяється забезпеченню швидкого реагування, запобігання. Перш за все, щоб зрозуміти, яке судно є підозрілим", – зауважила Браже.
За її словами, в Балтійському морі дуже жваве судноплавство, тому неможливо поставити патрульний корабель біля кожного транспортного засобу та об'єкта інфраструктури.
"Балтійське море – дуже жваве з точки зору морського руху, судноплавства. Часом за день у морі буває понад дві тисячі суден. На кожне з них не вистачає військово-морських сил", – розповіла Браже.
Вона додала, що є "велика перемога" у співпраці між розвідувальними службами. Крім того, в НАТО створили спеціальний підрозділ у складі свого військово-морського командування для збору інформації, в тому числі з приватних джерел.
Паралельно країни також вивчають зміни в міжнародному праві з метою розгляду можливих обмежень судноплавства в Балтійському морі.
Коментуючи пошкодження кабелю Латвійського державного центру радіо і телемовлення, глава МЗС зауважила, що латвійські споживачі не відчули наслідків інциденту.
"Було достатньо резервних потужностей, щоб ми цього не відчули. Жодна критично важлива система в Латвії не була пошкоджена або порушена", – сказала вона.
Як відомо, шведська прокуратура в неділю 26 січня ввечері оголосила про початок розслідування щодо можливої диверсії після пошкодження підводного оптоволоконного кабелю, що з'єднує Латвію зі шведським островом Готланд.
У центрі уваги розслідування опинився балкер Vezhen, який пройшов повз оптоволоконний кабель о 00:45 за Гринвічем у неділю, 26 січня.
Шведська прокуратура видала ордер на затримання судна в Балтійському морі. У понеділок, 27 січня, представники шведської влади піднялися на борт арештованого судна.
Ще на цю тему
- 14.02.2025 Естонія готова діяти проти суден, що загрожують інфраструктурі Балтійського моря
- 14.02.2025 У Латвії затримали проросійського активіста, що розповідав про "етноцид росіян"
- 10.02.2025 Президент Естонії вважає, що ЄС має розглянути повне торгове ембарго щодо РФ
- 10.02.2025 Країни Балтії успішно підключилися до єдиної енергосистеми Європи
- 08.02.2025 Прем'єр Литви: від’єднання від енергосистеми РФ зміцнює нашу енергетичну безпеку
- 08.02.2025 Естонія, Латвія та Литва офіційно від’єдналися від енергосистеми Росії
- 07.02.2025 Після відключення країн Балтії від енергосистеми РФ Москва не зможе їх шантажувати – Каллас
- 06.02.2025 Країни Балтії повністю відʼєднаються від енергосистеми РФ. Це вплине на Калінінград
- 31.01.2025 На кордоні з Білоруссю виявлено підземний тунель (фото)
- 29.01.2025 В Латвії закрили доступ ще до низки російських сайтів
- 27.01.2025 Литва замінує всі прикордонні з РФ мости та встановить бетонні загородження для «зупинки російських танків»
- 27.01.2025 Військові Латвії ідентифікували судно, яке може бути причетне до пошкодження підводного кабелю