Танкери «Волгонефть», порушуючи правила, доставляють пальне на судна «тіньового флоту» в порту «Кавказ»

15:40 29.01.2025

Щонайменше 11 танкерів «Волгонефть» виходили в Чорне море з тими ж порушеннями правил експлуатації, що й два судна, що затонули в грудні, з'ясувало видання «Важные истории». Вони доставляють в кубанський порт «Кавказ» нафтопродукти, які згодом перевантажують на судна тіньового флоту Росії.

Як інформує видання Крим.Реаліі, за даними «Важных историй», за 2024 рік та січень 2025 року щонайменше 11 танкерів «Волгонефть» виходили в море в періоди, коли, згідно з їхніми класифікаційними свідоцтвами, не мали на це права. З них мінімум сім пройшли тим самим маршрутом, що й два затонулих судна – з Ростова-на-Дону в порт «Кавказ» – не маючи дозволу на перевезення тисяч тонн нафтопродуктів.

За заявами фахівців, танкери «Волгонефть» не повинні були працювати на перевезеннях нафтопродуктів ще з 2008 року. Експерти зазначають, що судна небезпечні через вік: так, 44 «Волгонефти», що здійснюють рейси в порт «Кавказ», побудовані від 42 до 58 років тому.

Загалом за 2024 рік та січень 2025 року танкери «Волгонефть» здійснили майже 200 рейсів з Ростова-на-Дону в порт «Кавказ», доставивши туди близько 800 тисяч тонн нафтопродуктів.

«Важные истории» встановили, що, попри заяви російської влади, ці нафтопродукти вивантажуються на танкери-накопичувачі. Потім близько 80% пального надходить на морські танкери, які ходять під прапорами іноземних держав, але відомі як частина «тіньового флоту», що забезпечує російський експорт нафти в обхід санкцій.

Загалом журналістам вдалося ідентифікувати 11 таких суден, усі вони перебувають під міжнародними санкціями.

Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, – за основною версією, через шторм.

Унаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».

Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що внаслідок аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.

У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.

Ще на цю тему