ПАРЄ закликала притягнути Росію до відповідальності за злочини ПВК Вагнера
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) вважає, що Росія несе повну відповідальність за злочини проти України, вчинені незаконними приватними військовими компаніями – ПВК Вагнера та "Редутом".
Про це передає Європейська правда з посиланням на текст резолюції ПАРЄ "Усунення ризиків для прав людини та верховенства права, які становлять найманці та приватні військові та охоронні компанії", затвердженої увечері 28 січня.
У резолюції стверджується, що ПІК Вагнера і "Редут" здійснили численні злочини в Україні, і Російська Федерація має понести повну міжнародну відповідальність за ці дії.
"Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну російські приватні військові компанії, саме існування яких заборонено російським законодавством, такі як група Вагнера і "Редут", здійснили численні акти катувань і позасудових страт, включаючи масові страти, українських військовополонених і цивільних осіб, а також цілеспрямовані напади на цивільну інфраструктуру", – йдеться у резолюції.
Асамблея наголошує, що "Російська Федерація несе повну міжнародну відповідальність за ці дії через її визнані зв'язки та фінансову і оперативну підтримку, надану групі Вагнера під час її участі у війні, включаючи використання помилуваних засуджених як бойовиків та координацію на місцях з регулярними силами".
У резолюції також зазначається, що ці так звані "російські приватні військові компанії" слід відрізняти від приватних військових компаній (ПВК), які зареєстровані і діють у правовому полі своїх держав.
Додатково ПАРЄ констатувала, що численні повідомлення про серйозні порушення прав людини, скоєні приватними військовими та охоронними компаніями, що зареєстровані або діють на території держав-членів Ради Європи, вимагають посилення регулювання цієї галузі.
У затвердженому документі міститься заклик до держав-членів Ради Європи ухвалити законодавство, що регулює діяльність приватних військових та охоронних компаній, включаючи критерії для їх ліцензування та реєстрації, а також механізми нагляду.
Вказана резолюція ПАРЄ також наголошує, що воїни Міжнародного легіону захисту України є законними комбатантами і мають розглядатися як члени Збройних сил України, а не "найманці".
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 17.02.2025 МЗС Молдови відреагувало на чергові російські дрони на території країни
- 17.02.2025 РФ будет представлять угрозу для Европы еще несколько десятилетий — Литва
- 17.02.2025 У Молдові заявили про нові російські безпілотники, які порушили її повітряний простір
- 17.02.2025 Росія створила таємний департамент для диверсій та вбивств по всій Європі – WSJ
- 15.02.2025 «Перемирʼя» в Україні посилить загрозу для Балтії – міністр оборони Нідерландів
- 13.02.2025 В Германии диверсанты пытались вывести из строя военные корабли
- 13.02.2025 У Молдові повідомили про російські дрони, які залетіли до країни: один з них вибухнув
- 13.02.2025 У Литві розробили план реагування на диверсії в Балтійському морі
- 11.02.2025 Розвідка Данії: РФ може бути готовою до великої війни з Європою за п’ять років
- 11.02.2025 В РФ заявили о «риске диверсий в отношении торговых судов на Балтике»
- 11.02.2025 У Фінляндії біля порохового заводу фіксують несанкціоновані дрони. Правоохоронці ведуть розслідування
- 11.02.2025 Baltic Sentry: Швеція направила корабель HMS Carlskrona на патрулювання Балтики