Україна отримає нову партію винищувачів F-16 від Нідерландів цього року, - Умєров. ФОТОрепортаж
Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся у Гаазі з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом. Сторони обговорили пріоритети для підтримки держави на 2025 рік.
Про це повідомили в Міноборони України, передає Цензор.НЕТ.
"Нідерланди – серед лідерів підтримки України, і їхня допомога суттєво зросла у 2024 році. Уже маємо домовленості на 2025-й", - зазначив Умєров.
Так, пріоритет – програма F-16.
"Очікуємо на передачу чергової партії літаків у 2025, продовжуємо навчання пілотів, інженерного та технічного складу. Нідерланди відіграють ключову роль у Коаліції Повітряних сил, підтримуючи розвиток нашої авіаційної інфраструктури та спроможностей", - наголосив український міністр.
Умєров зустрівся у Гаазі з міністром оборони Нідерландів Брекельмансом
Другий пріоритет – дрони. Сторони скоординували розподіл раніше анонсованих 400 млн євро, а також підготовку масштабних спільних проєктів щодо далекобійних можливостей.
"На порядку денному також артилерійські боєприпаси, ППО, ракети-перехоплювачі. Нідерланди чітко розуміють наші потреби та готові допомагати.
Окремо – індустріальна взаємодія. Наступний логічний крок – розвиток спільних оборонних підприємств, які зміцнять спроможності наших армій", - зазначив Умєров.
Крім того, за його словами, Україна та Нідерланди синхронізували плани надходження допомоги, її ефективне застосування на полі бою та підтримку операцій.
"Важливо разом з партнерами діяти швидко та результативно. Дякую міністру Брекельмансу за продуктивні переговори, уряду та народу Нідерландів – за непохитну підтримку України", - додав він.
Умєров зустрівся у Гаазі з міністром оборони Нідерландів Брекельмансом
Ще на цю тему
- 01.03.2025 Україна та Велика Британія підписали угоду про надзвичайну позику на оборону
- 01.03.2025 Норвегія планує збільшити фінансову підтримку України
- 01.03.2025 Рютте візьме участь у зустрічі європейських лідерів щодо України у Лондоні
- 28.02.2025 Данія виділила на відновлення Миколаївщини новий пакет допомоги у мільярд гривень
- 28.02.2025 У Литві назвали фінальні підсумки збору на понад 5 млн євро на дрони і РЕБ для України
- 28.02.2025 Україна отримала від ІТ-коаліції ще одну партію обладнання на близько €7,5 мільйона
- 28.02.2025 Україна отримає 58 млн доларів гранту на екстрене відновлення від Японії
- 28.02.2025 Ірландія передасть Україні радари Giraffe - Мартін під час зустрічі із Зеленським
- 27.02.2025 Фінляндія замовить у своїх виробників зброю для України на 660 млн євро
- 26.02.2025 700 млн євро виділять партнери Україні на обладнання для розмінування до 2034 року
- 25.02.2025 Польща передасть Україні 46-й пакет допомоги - міністр оборони Косіняк–Камиш
- 25.02.2025 Канада передасть Україні $3,5 мільярда, отриманих із заморожених активів РФ