Зламали плани Кремля. Гетманцев розповів, навіщо був потрібен морський коридор і на що розраховував Путін

13:20 10.02.2025

Про це у Telegram повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. «100 млн. тонн вантажу пройшло через український морський коридор. Такий результат досягнуто за півтора роки його роботи, а якщо бути точним — 541 день від 16 серпня 2023 року, коли з Одеси вийшло перше судно, яке застрягло там від початку повномасштабної війни», — наголосив Гетманцев.

Зернові та руда. Вантажообіг портів України збільшився на 72,5% з початку року
Він також нагадав, що рівно через місяць, 16 вересня 2023 року відбувся перший захід судна під завантаження.

«Відтоді кожен день — робота у надзвичайно складних умовах, нерідко під ракетними та дроновими ударами, з розбором завалів, і на жаль — людськими жертвами, бо ворог від самого початку не припиняв спроби заблокувати морський експорт української продукції, поставивши державу у надзвичайно складну ситуацію, адже до війни на морські перевезення припадало понад 80% усього їх обсягу», — наголосив Гетманцев.

За його словами, починаючи з 279 тис. тонн у вересні 2023 року, від грудня того ж року жодного разу місячні обсяги відвантаження не опускались нижче 5 млн. тонн (рекордним став квітень 2024 року — майже 8,2 млн. тонн), склавши у 2023 році 13,1 млн. тонн, у 2024 році - 79,9 млн. тонн, від початку 2025 року — майже 7 млн. тонн.

«За цей час українська продукція попрямувала замовниками у 53 державах Азії, Африки, Європи та Америки. Маємо дякувати за цей результат величезній кількості людей — військовим та працівникам спеціальних служб, портовикам, залізничникам, автомобільним перевізникам, рятувальникам, ремонтникам, власникам суден, морякам та багатьом іншим, хто зробив свій внесок і у продовольчу безпеку світу, і у підтримку та відновлення української економіки та її експортного потенціалу», — підкреслив Гетманцев.

Ще на цю тему