Британія і Норвегія розпочали переговори щодо угоди про протидію Росії в Арктиці
Велика Британія і Норвегія розпочали в четвер переговори щодо оборонної угоди, спрямованої на протидію загрозі з боку Росії в Арктиці.
Про це повідомляє Politico, пише Європейська правда.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі зустрівся зі своїм норвезьким колегою Туре Сандвіком у Норвезькому об'єднаному штабі – фортеці, глибоко вкопаній у схил гори поблизу північного міста Боде за Полярним колом.
Оборонна угода передбачає тіснішу співпрацю між збройними силами двох країн, в тому числі захист підводних кабелів від саботажу. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році кораблі, що прямують до або з російських портів, підозрюються в розриві ключових європейських інфраструктурних зв'язків – чи то випадково, чи то в результаті саботажу – особливо в Балтійському морі.
"Норвегія залишається одним з найважливіших союзників Великої Британії. Ми створимо нову еру оборонного партнерства, яке зробить нас ближчими, ніж будь-коли раніше, оскільки ми протистоїмо зростаючим загрозам, зміцнюємо НАТО і посилюємо нашу безпеку на Крайній Півночі", – заявив Гілі.
Заява міністра оборони з'явилася на тлі ескалації напруженості між США та Європою щодо мирних переговорів в Україні. Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія "має козирі" на переговорах, і назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором" за відмову від проведення виборів у воєнний час.
США також стверджують, що європейські члени НАТО повинні витрачати більше на оборону, а Британія працює над тим, щоб виділити 2,5% ВВП на свої військові можливості. У вівторок Гілі заявив, що британське міністерство оборони зазнає "найбільшого за останні 50 років оборонного струсу", щоб забезпечити свою готовність до війни.
Як повідомлялося, країни НАТО обговорили розгортання військ у Гренландії у відповідь на наміри президента США Дональда Трампа взяти контроль над островом.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що заяви Дональда Трампа стосовно Гренландії стосуються занепокоєнь США щодо безпеки в Арктичному регіоні в цілому.
Ще на цю тему
- 02.05.2025 В Эстонии запретили собрания, поддерживающие агрессию РФ
- 30.04.2025 Російські «шахеди», які атакували Одещину, порушили повітряний простір Румунії: піднімалися винищувачі НАТО
- 30.04.2025 Франція офіційно звинуватила РФ у зламі кампанії Макрона у 2017 році
- 30.04.2025 Зеленський: Росія цього літа «готує щось» у Білорусі
- 28.04.2025 Польща обіцяє відреагувати на заплановані спільні військові навчання Росії та Білорусі
- 28.04.2025 Российские разведчики и гибридные угрозы: как спецслужбы РФ дестабилизируют Болгарию
- 28.04.2025 У Європі зростає занепокоєння військовою активністю РФ біля кордону з Фінляндією – ЗМІ
- 28.04.2025 ВМС Британии отслеживали российские военные корабли в своих водах
- 26.04.2025 Европа готовит удар по гибридной агрессии Кремля
- 26.04.2025 Російський військовий вертоліт порушив повітряний простір Польщі над Балтійським морем
- 26.04.2025 Брехня про «нацизм» та «дискримінацію». Росія намагається створити умови для агресії проти Європи, посилюючи пропагандистську риторику — ISW
- 24.04.2025 Шведські Gripen уперше перехопили літак РФ у межах місії НАТО