Україна закликала ОБСЄ розслідувати мілітаризацію дітей на окупованих територіях
Україна вважає, що ОБСЄ має застосувати так званий "московський механізм" для розслідування злочинів індоктринації та мілітаризації Росією українських дітей.
Про це заявила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк під час сайд-івенту на полях ПА ОБСЄ у Відні, присвяченого перебуванню українських дітей та жінок в російському полоні, передає Укрінформ.
"Я вважаю, що зараз настав час застосувати "московський механізм" уп'яте. Знову щодо дітей, але з новими акцентами - щодо злочинів індоктринації та мілітаризації українських дітей", - підкреслила Кондратюк.
Вона висловила вдячність Парламентській асамблеї ОБСЄ "за те, що вона теж долучилася до об'єднавчого голосу світу, і резолюція із засудженням депортації українських дітей була ухвалена у 2023 році". "Того ж року з ініціативи 45 країн-учасниць ОБСЄ застосували "московський механізм". Місія ОБСЄ тоді дійшла висновку, що практика примусового переміщення українських дітей до РФ чи на тимчасово окупованій території може вважатися злочином проти людяності. Ще тричі за час повномасштабного вторгнення ОБСЄ застосовувала "московський механізм" щодо порушень прав полонених і злочинів росіян на окупованих територіях", - нагадала вона.
Заступниця голови Верховної Ради наголосила на тому, що "депортація, викрадення та незаконне переміщення українських дітей – це лише верхівка айсберга".
"Справжній злочин Росії полягає в тому, що наших дітей цілеспрямовано позбавляють української ідентичності, їх виховують в дусі ненависті до України. Діти не мають освіти рідною українською мовою. Їх готують у військових училищах до участі у війні проти Батьківщини на боці Росії. Юридичною мовою ці злочини називаються індоктринація та мілітаризація. Під загрозою індоктринації та мілітаризації нині опинилися 1 мільйон 600 тисяч українських дітей, які живуть на тимчасово окупованих територіях. Розголос, публічне політичне засудження, покарання і санкції – ось ті інструменти, які ми маємо. І ми мусимо використовувати їх повністю", - наголосила вона.
Окремо Кондратюк наголосила на важливості забезпечення покарання за усі злочини, скоєні Росією в Україні.
"Зараз світ говорить про справедливий мир для України, але справедливість - це не лише потужні санкції проти агресора, це не лише засоби ППО, не лише гуманітарна та воєнна зброя. Справедливість - це ще і покарання агресора", - підкреслила заступниця Голови ВР.
Ще на цю тему
- 15.05.2025 “За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник з Криму, який потрапив у полон до Сил оборони”
- 15.05.2025 Российский суд в Крыму будет судить жителя Симферопольского района за якобы сотрудничество с СБУ
- 12.05.2025 Двох колишніх кримських суддів заочно засудили за держзраду: 12 і 13 років позбавлення волі – Прокуратура АРК
- 08.05.2025 У Севастополі оштрафували жінку за «дискредитацію» армії РФ через коментарі в соцмережі
- 05.05.2025 В Севастополе снова отменили парад 9 мая: официально – «из соображений безопасности»
- 05.05.2025 Окупанти закрили міст до Ластівчиного гнізда у Ялті - Центр нацспротиву
- 04.05.2025 В «Острожской академии» 5 и 6 мая пройдут «дни Крыма» – Представительство президента Украины в АРК
- 01.05.2025 В Україні двом російським суддям із Криму повідомили про підозру в колабораціонізмі
- 01.05.2025 Справу Єсипенка внесли до «10 найтерміновіших» випадків порушення свободи преси
- 29.04.2025 За матеріалами СБУ заочно засуджено ще одну колаборантку, яка впроваджує політику рф в окупованому Криму.
- 23.04.2025 В Крыму на ЮБК российские силовики будут проводить учения с блокированием района их проведения – Аксенов
- 22.04.2025 В Україні підозру отримав ексвійськовий ЗСУ Німченко, який став російським сенатором від Криму