Прем'єр Грузії сподівається, що адміністрація Трампа знайде час на відновлення партнерства
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив про прагнення відновити стратегічне партнерство з чистого аркуша – за конкретною дорожньою картою.
Його заяву наводить Sova, повідомляє "Європейська правда".
За словами Кобахідзе, це відкрита пропозиція уряду Грузії новій адміністрації США.
"Ми розуміємо, що сьогодні в адміністрації Трампа багато справ, є внутрішні справи, які необхідно вирішити...Виходячи з цього, можливо, на цьому етапі для Грузії може не вистачити достатньо часу", – зазначив він.
Грузинський прем’єр сподівається, що "на певному етапі обов'язково настане час, коли адміністрація Трампа виявить серйозний інтерес до грузино-американських відносин".
"І це повинно стати передумовою для перевантаження відносин між Грузією і Сполученими Штатами", – додав Кобахідзе.
Нещодавно Кобахідзе висловив сподівання, що через нові американські тарифи та інші проблеми Євросоюзу буде "не до Грузії".
Він також казав, пом'якшення закону про "іноагентів" більше не актуальне.
Перед тим топдипломатка ЄС і комісарка з питань розширення розкритикували грузинську владу за ухвалення нового пакета репресивних законів.
Ще на цю тему
- 17.03.2025 Посол США встретилась с Саломе Зурабишвили
- 05.02.2025 Призначений «президент» Грузії вірить у перезавантаження відносин із США за президентства Трампа
- 21.01.2025 Опозиційна президентка Грузії зустрілася з новим держсекретарем США
- 18.01.2025 Саломе Зурабишвили встретилась с будущими госсекретарем США Марко Рубио и секретарем обороны Питом Хегсетом
- 11.01.2025 Конгресс США зарегистрировал законопроект о непризнании правительства «Грузинской мечты»
- 09.01.2025 Зурабішвілі підтвердила, що поїде на інавгурацію Трампа
- 28.12.2024 Опозиційну президентку Грузії запросили на інавгурацію Трампа
- 20.12.2024 США наклали санкції на главу МВС Грузії за розгін протестів
- 17.12.2024 У Держдепі США анонсували посилення санкцій проти грузинських посадовців
- 13.12.2024 Спікер парламенту Грузії звинувачує адміністрацію США у погіршенні відносин між країнами
- 04.12.2024 Сенаторы США: действия «Грузинской мечты» тянут страну к автократии российского типа
- 02.12.2024 США призупинили стратегічне партнерство з Грузією