Голосування в ООН щодо річниці війни свідчить про перемогу української дипломатії - МЗС
Заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца назвала перемогою української дипломатії голосування в Генасамблеї ООН за резолюції щодо річниці повномасштабної війни.
Про це вона сказала в коментарі Укрінформу.
«Надзвичайно складно було в цих нових геополітичних реаліях просувати нашу резолюцію, але ми зробили це. Вважаю це перемогою української дипломатії», – зазначила Беца, висловивши припущення, що цей день увійде в історію міжнародних відносин та ООН.
За словами заступниці міністра, яка переставляла Україну на заходах в ООН 24 лютого, загальний висновок з усіх цих голосувань полягає в тому, що світ на боці України, на боці правди.
Цього дня в ООН було ухвалено три резолюції щодо річниці війни, розв’язаної РФ проти України: на Генасамблеї – українська та американська з європейськими поправками, а в Раді Безпеки – американська без поправок.
Беца наголосила, що для України важливим є рішення саме Генасамблеї, яка представляє майже 200 країн світу. Резолюція містить багато важливих положень, передусім - це кваліфікація дій Росії в Україні як злочинів. «По-друге, документ базується на принципах статуту, імперативних нормах щодо суверенітету, територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів, непорушності кордонів, незастосування сили чи погрози сили з боку однієї країни відносно іншої», - пояснила вона.
Документ також містить положення щодо необхідності посилення дипломатичних зусиль та важливості притягнення Росії до відповідальності.
Заступниця міністра розповіла, що перед засіданням надзвичайної спеціальної сесії ГА, де розглядалися резолюції, українські дипломати провели низку консультацій, у яких брали участь більш як сотня країн. Вона провела близько тридцяти зустрічей з дипломатами, зокрема представниками Глобального півдня, та керівництвом ООН.
«Це резолюція не лише на підтримку України, всеосяжного, сталого і справедливого миру, а й Статуту ООН, розуміння того, що агресор має понести відповідальність», – пояснила Беца.
Водночас, за її словами, резолюція Ради Безпеки, до якої належать 15 членів, «не містить жодних положень, які б відповідали принципам Статуту ООН і які б сприяли встановленню всеосяжного, тривалого і, що важливо, справедливого миру».
Представниця МЗС відзначила, що європейські країни «продемонстрували у Генасамблеї і в Раді Безпеки унікальну єдність на підтримку України» – при голосуванні як за українську резолюцію, так і за поправки до американського проєкту.
Вона нагадала, що мета Росії – знищити Україну і українську націю – не змінилася. Мета ж України – досягнення миру, за якого буде забезпечено територіальну цілісність нашої держави, агресор називатиметься агресором, і його буде покарано.
«Безумовно, нам потрібні дуже сильні гарантії безпеки. Без надійних гарантій безпеки не може бути всеосяжного миру», – наголосила Беца, зауваживши, що США залишаються нашим союзником.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Генасамблея ООН ухвалила дві резолюції (українську та американську з європейськими поправками) щодо війни в України.
Також цього дня Рада безпеки ухвалила американську резолюцію без європейських поправок.
Ще на цю тему
- 12.03.2025 ООН обмежить програми з прав людини, зокрема і в Україні, через скорочення фінансування від США
- 20.02.2025 Reuters: США відмовляються бути співавторами резолюції ООН на підтримку України
- 27.01.2025 В ЄС допустили участь ООН у можливій місії з контролю за припиненням вогню в Україні
- 21.01.2025 ООН не піде з України у разі паузи у війні, - заступник генсека Флетчер.
- 16.01.2025 Радбез ООН сьогодні обговорить ситуацію в Україні
- 04.01.2025 Лубінець: У доповіді ООН низка висновків щодо України – хибні та необґрунтовані
- 01.01.2025 Мониторинг ООН зафиксировал гибель 574 гражданских в Украине в течение осени
- 19.12.2024 Генасамблея ООН вперше назвала «загарбницькою» війну РФ проти України – МЗС
- 14.12.2024 Генсек НАТО выступил против публичного обсуждения мирного соглашения между Украиной и Россией
- 14.12.2024 Радбез ООН проведе засідання щодо масованої атаки рф по Українї
- 04.12.2024 У Радбезі ООН відбудеться засідання про злочини Росії проти українських дітей
- 27.11.2024 Україна скликає екстрене засідання Ради безпеки ООН