Глава МЗС Латвії: Путін спробує досягти на мирних переговорах того, чого не зміг у війні
Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже попереджає, що глава Кремля Владімір Путін намагатиметься досягти на мирних переговорах того, чого йому не вдалося досягти у війні проти України – послабити Сполучені Штати і відновити контроль над Україною.
Про це вона сказала в інтерв'ю Associated Press, передає "Європейська правда".
Браже зазначає, що Росія з населенням 140 мільйонів зуміла отримати контроль над менш ніж 20% України з населенням 40 мільйонів з моменту захоплення Криму в 2014 році і початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Путіну не вдалося послабити США та військовий альянс НАТО, який він очолює, або скинути демократичний уряд у Києві.
Тому, коли справа доходить до пошуку миру, "я думаю, що труднощі пов'язані з росіянами, тому що росіяни – це ті, хто хоче послабити владу США, і хто хоче послабити США у світі в цілому", – сказала Браже.
За її словами, світ бачить, що коли Путін втручається в інші країни, він хоче контролювати як територію, так і політичний вибір їхніх урядів. У Сирії, наприклад, він підтримав авторитарний режим Башара Асада і отримав військові бази на Середземному морі.
Але Путін не отримав того, що хотів під час трирічної війни в Україні, і "він намагатиметься отримати це через мирні переговори", вважає Браже.
"Тому важливо чітко пам'ятати про цю перспективу в будь-якій угоді, яку ми обговорюємо або укладаємо", – наголосила вона.
Вона сказала, що хоча в переговорах минулого тижня в Саудівській Аравії брали участь лише офіційні представники США та Росії, "Європа включена" в мирні дискусії завдяки постійному спілкуванню як з українцями, так і з американцями.
Минулого тижня Латвія оголосила, що збільшить витрати на оборону до 4% ВВП наступного року і продовжить рухатися до 5%.
"Ми інвестуємо в нашу власну спроможність. Ми хотіли б, щоб усі європейці робили так само. Це одне з питань, які ми обговорюємо", – сказала Браже.
Як члени НАТО, сказала Браже, Латвія і сусідні балтійські країни – Естонія і Литва – повинні бути готовими до будь-якої майбутньої агресії з боку Росії. Вона зазначила, що їхня увага зосереджена на стримуванні – ранньому попередженні, швидкому реагуванні, військовому потенціалі і політичній волі.
Нагадаємо, глава мЗС Чехії заявив, що той факт, що США почали переговори з Росією, не означає, що результат цих розмов щось змінить.
Ще на цю тему
- 27.03.2025 Сейм Латвії дозволив поліції збивати дрони
- 27.03.2025 Сейм Латвії зробив крок до заборони поїздок в РФ і Білорусь для низки держслужбовців
- 27.03.2025 Естонія заборонила росіянам і білорусам голосувати на місцевих виборах
- 24.03.2025 У Литві хочуть заборонити громадянам РФ, Білорусі та Китаю навчатися у військовій академії
- 22.03.2025 Естонія більше не визнаватиме закордонні паспорти РФ без біометрики
- 20.03.2025 Парламент Естонії не підтримав законопроєкт про закриття кордону з Росією
- 18.03.2025 Латвия закрыла для пешеходов два пограничных перехода на границе с Россией
- 18.03.2025 Уряд Латвії вирішив частково закрити КПП на кордонах з РФ і Білоруссю
- 18.03.2025 Входящие в НАТО Польша, Литва, Латвия и Эстония откажутся от запрета на противопехотные мины
- 18.03.2025 Латвія хоче закрити пункти пропуску на кордоні із Білоруссю та Росією
- 10.03.2025 Спецслужби Латвії пропонують заборонити поїздки до РФ та Білорусі ширшому колу осіб
- 04.03.2025 Латвія внесла до списку персон нон грата ще 16 громадян Грузії