Російський Су-57 вперше приземлився в Ірані та затримався там на понад тиждень

18:40 26.02.2025

Причиною такої довгої затримки Су-57 в Ірані є або підготовка до контракту на постачання цих винищувачів, або технічна проблема з російським літаком

Як повідомляє Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Одразу після демонстрації свого винищувача Су-57 під час авіасалону Aero India 2025, що проходив з 10 по 14 лютого, у Кремлі вирішили направити цей літак до Ірану.

Відповідний супутниковий знімок з авіабази у Бендер-Аббасі, що на півдні країни, був опублікований американським виданням TWZ. На ньому зображено Су-57 та Ил-76, які знаходяться поряд з двома патрульними P-3 Orion, які були закуплені Іраном до 1979 року.


Су-57 в Ірані (знімок опубліковано TWZ)

Також є цілий ряд відео знятих з землі на яких Су-57 виконує очевидні демонстраційні польоти. А останній супутниковий знімок авіабази на якому зафіксовані російські літаки був зроблений 21 лютого, на знімку від 24 лютого його вже там немає. Таким чином російські літаки та фахівці перебували в Ірані, доволі довго - понад тиждень.

Це доволі значний час як для виконання будь-якої програми з рекламною демонстрацією можливостей Су-57 потенційному клієнту. Але доволі логічний час для того, щоб виконати програму польотів яку могли скласти іранські військові для перевірки реальних можливостей машини. Тобто мова йде про фіналізацію підготовки закупівлі.


Водночас деякі джерела зазначають, що причина затримки російського літака в Ірані зовсім інша - проблеми із двигуном. Й наче під час другого польоту Су-57 одразу після злету здійснив екстрену посадку. І тому росіяни чекали поки до Ірану не доправлять новий двигун, а потім його замінювали.


У будь-якому випадку візит до Ірану російської делегації був вочевидь запланованою подією. Більше того, враховуючи те, що авіасалон Aero India 2025 проходив у Бангалорі, то Бендер-Аббас дійсно виглядає доволі логічною точкою зупинки посередині доволі довгому маршруті у близько 5200 км до Ахтубінська.

З іншого боку, якщо Кремль й планував демонстрацію Су-57, то логічним було б очікувати його посадку у Тегерані, для публічної демонстрації вищому іранському керівництву. Або навпаки на віддаленому від населених пунктів аеродромі, якщо сторони воліли зберегти це в секреті.

Також варто додати, що публічно відомою та підтвердженою з боку Тегерана є угода на закупівлю російських Су-35. При цьому нібито отримав не лише машини, а й навіть право на їх ліцензійне виробництво. Тобто далеко не факт, що Іран дійсно може бути зацікавлений у цьому винищувачі. Але варто нагадати, що Су-57 дійсно має перший підтверджений експортний контракт, його закупив Алжир.

Теми:

Ще на цю тему