Проросійський Джорджеску програв у ЄСПЛ справу щодо скасування президентських виборів у Румунії
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відхилив вимоги колишнього кандидата у президенти Румунії Келіна Джорджеску, який оскаржував скасування президентських виборів у Румунії 8 грудня 2024 року.
Про це повідомляється у пресрелізі ЄСПЛ в четвер, передає Укрінформ.
Справа стосується скасування Конституційним судом Румунії президентських виборів 2024 року, кандидатом на яких був Джорджеску.
Як зазначається, Джорджеску подав заяву до Європейського суду 16 грудня 2024 року. Посилаючись на статтю 3 Протоколу № 1 до Конвенції (право на вільні вибори), політик скаржився на те, що скасування Конституційним судом Румунії всього процесу президентських виборів базувалося «на необґрунтованих звинуваченнях, було незаконним і непропорційним».
Посилаючись на статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) і 13 (право на ефективний засіб правового захисту), Джорджеску також скаржився на те, що рішення було прийнято в непрозорий спосіб і що він не мав засобів правового захисту, щоб оскаржити його. Крім того, він стверджував, що рішення було результатом «політичного втручання правлячої партії», відповідальної за виборчий процес у Румунії, і воно підірвало свободу участі в демократичному процесі.
У своєму рішенні, винесеному 6 березня у справі «Келін Джорджеску проти Румунії» Європейський суд з прав людини, засідаючи у складі Комітету з трьох суддів, одноголосно визнав заяву неприйнятною. Рішення є остаточним.
«Суд постановив, зокрема, що у світлі конституційного устрою Румунії немає жодних ознак того, що повноваження президента Румунії є такими, що роблять цю посаду частиною «законодавчої влади» держави-відповідача у розумінні статті 3 Протоколу № 1 до Конвенції, що гарантує право на вільні вибори», – йдеться у пресрелізі.
Таким чином, суд відхилив скаргу Джорджеску, подану з цього приводу.
Суд також встановив, що Румунія не зобов'язана відповідати за статтями 6 (право на справедливий суд), 10 (свобода вираження поглядів), 11 (свобода зібрань та об'єднань) і 13 (право на ефективний засіб правового захисту).
Як повідомляв Укрінформ, 24 листопада минулого року в першому турі президентських виборів у Румунії переміг маловідомий ультраправий, проросійський політик Келін Джорджеску.
Згодом Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру президентських виборів після звинувачень у тому, що Росія проводила скоординовану онлайн-кампанію для просування ультраправого кандидата, який переміг у першому турі.
16 січня румунський уряд затвердив нові дати президентських виборів. Так, 4 травня 2025 року в країні пройдуть президентські та місцеві вибори в окремих адміністративно-територіальних одиницях, а 18 травня, у разі необхідності, відбудеться другий тур президентських виборів.
Ще на цю тему
- 28.03.2025 У Румунії відхилили скаргу ультраправих на дозвіл збивати ворожі дрони
- 24.03.2025 У Румунії затримали жінку, що за безцінь продавала ймовірні археологічні пам’ятки
- 06.03.2025 У Румунії заявили про викриття підготовки перевороту, cеред фігурантів – 101-річний генерал
- 28.02.2025 Прокуратура Румунії затримала 18 осіб у справі, пов’язаній із Джорджеску
- 26.02.2025 Проросійський екскандидат у президенти Румунії заарештований для допиту
- 14.02.2025 ЗМІ: У Румунії прийшли з обшуками в логістичне командування армії через корупційні підозри
- 12.12.2024 Суд в Румунії відхилив скаргу на скасування першого туру виборів президента
- 28.11.2024 Вищий суд Румунії вимагає перерахунку голосів на президентських виборах
- 18.11.2024 У Румунії провели пів сотні обшуків у справі щодо продажу наркотиків учням і студентам
- 04.11.2024 У Румунії здійснили понад 100 рейдів за підозрами у нелегальній торгівлі зброєю
- 12.08.2024 На Мальті відпустили нащадка короля Румунії, якому винесли вирок на батьківщині
- 03.06.2024 Румунська поліція виявила шість таємних плантацій канабісу з тисячами рослин