Україна і Франція затвердили 19 проєктів з відновлення критичної інфраструктури на €200 мільйонів
В Україні будуть реалізовані дев'ятнадцять проєктів у сферах енергетики, охорони здоров'я, водопостачання, інфраструктури та розмінування за фінансової підтримки Франції загальною вартістю 200 млн євро.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
Під час візиту до Парижа перша віцепрем'єр-міністерка України Юлія Свириденко обговорила з французькими урядовцями, включаючи міністрів Еріка Ломбарда та Жан-Ноеля Барро, проєкти з відновлення України за участі представників французького бізнесу.
Сторони спільно опрацювали десятки заявок і уряд затвердив перші 19 проєктів на засіданні Стратегічної інвестиційної ради. Це проєкти у сфері охорони здоровʼя, енергетики, інфраструктури, гуманітарного розмінування та інших напрямків. Усі відібрані проєкти будуть реалізовані у терміни від 5 до 16 місяців.
«Ми вдячні Франції за стратегічне партнерство. Ця угода надає Україні 200 мільйонів євро через «Фонд для України», які будуть спрямовані на відбудову критичної інфраструктури. З них 60 мільйонів підуть на підтримку енергетики», — підкреслила Свириденко.
За її словами, загальна кількість проєктів, які подалися на фінансування, сягнула 600 млн євро.
Свириденко зазначила, що ця угода значно посилить енергетичний потенціал міст, які потребують допомоги. Серед них — Харків, Кривий Ріг, Запоріжжя та інші регіони. Фінансування дозволить модернізувати застарілу інфраструктуру, впровадити цифрові рішення, відновити пошкоджені об'єкти, диверсифікувати джерела енергії та перейти до зеленої енергетики.
Також кошти підуть на гуманітарне розмінування. Це критично важливо для відновлення господарської діяльності у прифронтових та деокупованих регіонах. Україна залишається найбільш замінованою країною у світі. Понад 138 000 кв. км її території забруднені вибухонебезпечними предметами — це майже чверть площі Франції.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно 524 млрд доларів, що на 38 млрд доларів більше за попередні оцінки.
Ще на цю тему
- 05.05.2025 Єврокомісія представить дорожню карту припинення імпорту енергоносіїв з РФ
- 24.04.2025 З липня Україна перейде на європейський стандарт напруги
- 07.04.2025 Продолжается работа по проекту "Коридор "зеленой" энергии Азербайджан-Турция" - замминистра
- 07.04.2025 Молдова стремится укрепить энергетическую независимость с помощью азербайджанского газа — министр энергетики (Эксклюзивное интервью)
- 05.04.2025 Турция и Азербайджан вступили в новую фазу образцового сотрудничества в энергетике
- 18.03.2025 Україна поглиблюватиме співпрацю в енергетичній сфері з Нідерландами та Данією
- 12.03.2025 USAID розриває угоду про внесок до Фонду підтримки енергетики України
- 10.03.2025 Туреччина є однією з країн, які роблять найбільший внесок в енергобезпеку України - експерт
- 06.03.2025 Японське агентство JICA хоче замінити USAID у фінансуванні енергетичних та інфраструктурних проєктах України
- 04.02.2025 Грузия, Азербайджан, Румыния и Венгрия основали энергопредприятие
- 03.02.2025 Румыния, Грузия, Азербайджан и Венгрия создали совместное предприятие для прокладки подводного кабеля в Черном море
- 25.01.2025 Зеленський і Санду підтвердили готовність забезпечити енергетичні потреби Придністров'я