МЗС пояснили, чому Євросоюз досі не запровадив санкції проти російського «тіньового» флоту
Санкційна коаліція з країн-партнерів України наразі працює над синхронізацією санкційних пакетів проти російського “тіньового” флоту.
Про це у коментарі Укрінформу повідомила директорка департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Кіра Спиридонова.
Представниця МЗС пояснила, чому Європейський союз досі не ввів санкції проти "тіньового" флоту РФ.
"Європейський Союз над цим працює. Ми говоримо про те, що зараз в рамках санкційної коаліції відбуваються переговори щодо синхронізації пакетів. Найбільші станом на зараз у Великої Британії проти “тіньового” флоту... Це також Сполучені Штати. Це частково Європейський Союз. Це в тому числі Україна. І я можу сказати, що ми всі працюємо над тим, щоб покращити нашу співпрацю у цьому напрямку", - розповіла Спиридонова.
За її словами, насправді Європейський Союз проводить дуже активну роботу щодо напрацювання санкційного пакету.
"Звісно, в першу чергу, ці питання рухають держави Балтійського регіону і Північної Європи. Тому що вони самі першими відчувають всі можливі наслідки. Наприклад, підриви кабелів в Балтійському морі... Тому тут ми працюємо, в першу чергу, з державами Північної Європи, Балтійського регіону, Великою Британією для того, аби пакети були синхронізовані і якомога більш болюче для РФ", - додала Спиридонова.
Як повідомляло видання, 10 березня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що ЄС має ввести санкції проти "танкерного флоту" РФ.
Раніше стало відомо, що Росія після початку повномасштабної війни проти України перенаправила експорт нафти й палива з Європи в Азію, оскільки Захід запровадив санкції проти її енергетичної галузі. Проте російські компанії почали використовувати власний флот танкерів і страхувати їх у Росії, а не через західні компанії.
Досі сотні суден і значна кількість російських нафтотрейдерів уникали жорстких обмежень США, оскільки адміністрація президента Джо Байдена намагалася знайти баланс між необхідністю посилення санкцій і запобіганням глобальному зростанню цін на нафту.
6 лютого 2025 року міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський заявив у Брюсселі, що Сучасна конвенція ООН з морського права не дозволяє затримувати та доглядати судна "тіньового флоту" РФ навіть за фактом їх зловмисних дій проти об’єктів критичної інфраструктури, таких як комунікаційні та енергетичні кабелі. Саме тому країни ЄС шукають правові рішення для притягнення до відповідальності капітанів суден-порушників і вже розглядають нові санкції проти «тіньового флоту» РФ та його капітанів.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що РФ своїм танкерним флотом ставить під загрозу екологію саме для того, щоб мати змогу вбивати людей в Україні, тож його треба зупинити, аби зупинилися російські удари та загрози.
10 січня 2025 року США розширили санкції проти енергетичного сектору РФ, в тому числі сотень танкерів тіньового флоту. Обмежувальні заходи торкнулися 183 суден “тіньового флоту”.
Ще на цю тему
- 12.05.2025 Джерело: Суден «тіньового флоту» РФ, по яких ЄС вдарить санкціями – вже близько 200
- 12.05.2025 Російські компанії влаштували в порту Індонезії центр тіньової торгівлі нафтою – зовнішня розвідка
- 10.05.2025 Іран відправив до Китаю в обхід санкцій «зомбі-супертанкер» із нафтою
- 10.05.2025 Велика Британія запровадила найбільший пакет санкцій проти «тіньового флоту» РФ
- 08.05.2025 Євросоюз може ввести санкції проти підрозділу Lukoil в Дубаї
- 08.05.2025 Розвідка Британії: РФ загрожує зростання бюджетного дефіциту через падіння цін на нафту
- 06.05.2025 Російська нафта знецінилася до дворічного мінімуму
- 02.05.2025 Дешевше 60 доларів: ціна на нафту пробила психологічну позначку
- 01.05.2025 Габон и Барбадос потребовали снять свои флаги с танкеров «теневого флота» РФ
- 01.05.2025 Минфин РФ в три раза повысил оценку дефицита бюджета РФ в 2025году из-за снижения нефтегазовых доходов
- 30.04.2025 Латвийский евродепутат призвал полностью ограничить движение танкеров «теневого флота» РФ
- 30.04.2025 Грецькі компанії повертаються до перевезень російської нафти, оскільки ціни впали нижче за $60