ЗМІ: у Німеччині судитимуть екскерівників Siemens, підозрюваних у обході санкцій проти РФ
Німецький суд вирішив розпочати кримінальне провадження проти двох колишніх керівників німецького машинобудівного гіганта Siemens, яких звинувачують у порушенні санкцій через сприяння експорту газових турбін до окупованого Росією Криму.
Про це йдеться у заяві суду, з якою ознайомилося агентство Reuters, пише "Європейська правда".
Як зазначається, у 2024 році прокуратура німецького міста Гамбург висунула звинувачення чотирьом німцям і одному швейцарсько-французькому громадянину у порушенні санкцій.
Заява суду свідчить, що правозахисники вирішили продовжити судовий процес над двома з них, в той час як переслідування решти трьох було припинено, оскільки слідство не знайшло достатніх підстав для продовження.
Зазначається, що прокуратура оскаржила рішення щодо закриття справи проти трьох осіб.
Німецькі судові органи не назвали імен жодного з обвинувачених у цій справі.
Представник Siemens заявив, що компанія не може коментувати активні судові процеси, однак зазначив, що справа не спрямована проти Siemens, і що ці люди більше не працюють в компанії.
А представник Siemens Energy відмовився від коментарів, оскільки двоє обвинувачених не є нинішніми співробітниками Siemens Energy.
Як пише агентство, Siemens Energy була відокремлена від Siemens після подій, які є предметом судового переслідування, і володіє колишнім турбінним бізнесом Siemens.
Зазначається, що попри санкції, турбіни Siemens для виробництва електроенергії були поставлені в 2017 році на дві електростанції, які Москва будує в Криму.
У Siemens тоді заявили, що поставили турбіни російському замовнику з розрахунком на те, що вони будуть встановлені на електростанціях у Росії, і не знали про будь-які плани відправити їх до Криму.
У лютому писали, що розслідуванні Sky News йшлося про те, що британські обладнання й техніка на сотні мільйонів фунтів стерлінгів продовжують потрапляти до Росії через країни Південного Кавказу й Центральної Азії, зокрема Киргизстан, Вірменію та Узбекистан.
Це не перший доказ існування такого експорту. Раніше повідомлялось, що за 10 місяців 2023 року британські компанії експортували до Росії критично важливі компоненти, зокрема напівпровідники та безпілотники, на суму понад $100 млн.
Ще на цю тему
- 21.04.2025 Суд у РФ визнав Google винним у розголошенні даних про загиблих на війні в Україні
- 15.04.2025 В РФ впервые осудили своего военного за «добровольную сдачу в плен» – дали 15 лет
- 07.04.2025 У ПАРЄ голосуватимуть щодо притягнення до відповідальності РФ за агресію проти України
- 28.03.2025 Засновника одного з найбільших російських агрохолдингів заарештували в РФ
- 26.03.2025 Від 13 до 23 років ув’язнення: у РФ засудили 24 бійців та бійчинь "Азову", 11 - заочно, бо їх уже звільнили під час обміну
- 26.03.2025 Россия задержала 55 граждан Украины за «участие в крымскотатарском батальоне» - КРЦ
- 22.03.2025 У Сербії подякували спецслужбам РФ за допомогу у стримуванні протестів в Белграді
- 14.03.2025 Суд у Фінляндії дав довічне командиру угруповання "Русич" за воєнні злочини в Україні
- 12.03.2025 В российском СИЗО умер крымский татарин Вирасти, обвиненный в причастности к «крымскотатарскому батальону» – КРЦ
- 08.03.2025 Статут Спецтрибуналу із злочину агресії РФ може бути ухвалений упродовж кількох тижнів - Єврокомісія
- 04.03.2025 Суд в РФ приговорил двух украинских пилотов к более чем 20 годам заключения – российские СМИ
- 14.02.2025 Российский суд приговорил к 10 года жительницу Херсонщины, похищенную и вывезенную в Крым