Країни ЄС, що межують з Росією виступають проти повернення до російських енергоносіїв — Politico
Повернення до купівлі більшої кількості викопного палива у Москви було б помилкою.
Про це заявили представники країн ЄС, що межують з Росією, пише ZN.ua.
Будь-які розмови про повернення до російської нафти й газу є передчасними та загрожують інтересам безпеки Європи, попередили країни Європейського Союзу, що межують з Росією, на тлі зростаючих спекуляцій про те, що мирна угода за посередництва Сполучених Штатів може нормалізувати економічні зв'язки з Москвою.
Ці зауваження з'явилися на тлі спекуляцій щодо того, коли — і чи зможе — Європа знову відновити енергетичні зв'язки з Росією. Останніми днями Генеральний секретар НАТО Марк Рютте припустив, що економічні відносини з Кремлем можуть відновитися після того, як військові дії в Україні врешті-решт закінчаться.
Це викликало активну протидію з боку найбільш відданих союзників Києва в ЄС, які прагнуть запобігти будь-якій нормалізації відносин, що може включати повернення до закупівлі російських енергоресурсів, зазначають кореспонденти POLITICO.
"Російська енергія є отруйною. Вона супроводжується політичними маніпуляціями й шантажем. Доходи від її продажу йдуть безпосередньо на фінансування жорстокості Росії в Україні, а також на різні саботажні та дезінформаційні кампанії в наших країнах. Я вірю, що Європа засвоїла свої уроки й більше не потрапить у пастку залежності від російських енергоресурсів. Це в наших фундаментальних інтересах, щоб цього не сталося", — заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис в інтерв'ю POLITICO.
Європейська комісія також наполягає на тому, що повернення до звичних відносин з Москвою наразі не є можливим.
"У політиці ЄС щодо Росії немає жодних змін у сфері енергетики. Ми хочемо бути незалежними від імпорту енергоносіїв з Росії", — заявив глава Єврокомісії з питань енергетики Дан Йоргенсен.
Але країни ЄС, розташовані на кордоні з Росією, стверджують, що незалежність повинна зберігатися і після війни.
"Зараз не час обговорювати послаблення санкцій або будь-яку допомогу Росії. Це не посилить позицію України в [будь-яких] мирних переговорах", — сказала міністр клімату Фінляндії Сарі Мультала.
Міністр клімату Естонії Йоко Алендер також відкинула заяви про те, що європейські країни можуть повернутися до купівлі нафти й газу у Москви в рамках мирної угоди.
Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек, який йде у відставку, був дещо більш неоднозначним. Він назвав заклики відновити імпорт російської нафти "неправильним напрямком" і заявив, що нерозумно купувати російське паливо, "поки триває ця жахлива війна". Проте Габек був менш категоричним щодо того, що може статися після війни.
Подробно с перечнем российских предприятий под санкциями можно ознакомиться в Базе данных юридических лиц, в отношении которых введены санкции Украины, ЕС, Великобритании, Канады и США в связи с российской агрессией против Украины.
Ще на цю тему
- 28.04.2025 Мальта продала паспорти ЄС росіянам, що фігурують у санкційних списках – FT
- 27.04.2025 Эстония ужесточает наказание за обход санкций на таможне
- 26.04.2025 У Нідерландах відкрили справу проти одного з найбільших суднобудівників за порушення санкцій проти РФ
- 26.04.2025 В России национализировали крупнейший завод по производству катализаторов
- 26.04.2025 США предъявили главе ВТБ объвинения в отмывании денег
- 24.04.2025 Один из крупнейших сырьевых трейдеров мира распродал нефтяные активы в России
- 24.04.2025 Велика Британія запровадила новий пакет санкцій проти Росії
- 24.04.2025 Російський «Газпром» отримав трильйонні збитки і просить податкових знижок
- 22.04.2025 Санкцій змусили російський бізнес майже повністю перейти на піратське програмне забезпечення
- 21.04.2025 Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
- 19.04.2025 Россия хочет добиться от США снятия авиасанкций, ЕС попытки срывает
- 18.04.2025 Японія виділить Україні $3 мільярди за рахунок заморожених активів РФ