У США через рішення уряду Трампа видалили докази викрадення РФ дітей з України – ЗМІ
Через зупинку США програми відстеження викрадених Росією українських дітей могли бути видалені докази воєнних злочинів на 26 мільйонів доларів.
Про це повідомляє Reuters, пише Європейська правда.
Американські законодавці-демократи закликатимуть адміністрацію президента Дональда Трампа відновити програму, яка допомагає відстежувати тисячі українських дітей, викрадених Росією.
За словами законодавців, адміністрація президента-республіканця припинила фінансовану урядом ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету (Yale HRL), яка відстежувала масову депортацію дітей з України, на тлі скорочень широкого спектра урядових програм США та більшої частини іноземної допомоги.
Державний департамент і Єльський центр "зберігали докази викрадення дітей з України, яких вони ідентифікували, щоб поділитися ними з Європолом і урядом України для забезпечення їх повернення", – йдеться в листі законодавців-демократів.
Це рішення адміністрації Трампа означає, що дослідники втратили доступ до величезної кількості інформації, включаючи супутникові знімки та інші дані, про близько 30 тисяч дітей, вивезених з України.
"У нас є підстави вважати, що дані зі сховища були безповоротно видалені. Якщо це правда, то це матиме руйнівні наслідки", – заявили законодавці-демократи на чолі з представником штату Огайо Грегом Ландсманом у листі до держсекретаря Марко Рубіо і міністра фінансів Скотта Бессента, який потрапив до агентства Reuters у вівторок і має бути відправлений у середу.
Про припинення програми вперше повідомила газета The Washington Post. Про це стало відомо того ж дня, коли Трамп розмовляв телефоном з лідером Росії Владіміром Путіним, в ході якої Росія не погодилася на 30-денне припинення бойових дій.
Особа, знайома з програмою відстеження, повідомила, що розірвання контракту Держдепартаменту з Yale HRL призвело до видалення доказів воєнних злочинів на суму 26 мільйонів доларів.
"Вони взяли 26 мільйонів доларів американських платників податків, які використовувалися для даних про воєнні злочини, і викинули їх у дробарку, включно з досьє на всіх дітей", – сказав співрозмовник.
"Якби ви хотіли захистити президента Путіна від судового переслідування, ви знищили би цю штуку. І вони зробили це. Це остаточна версія, прийнятна для суду, з усіма метаданими", – повідомило джерело.
У березні 2023 року Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду у березні видала ордери на арешт глави Росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини і яку також звинувачують у воєнних злочинах, пов'язаних з незаконною депортацією та незаконним переміщенням українських дітей.
У грудні, ще під час президентства Джо Байдена, Державний департамент США оголосив про запровадження візових санкцій проти пʼятьох осіб, повʼязаних із примусовою депортацією, переміщенням та ув'язненням українських дітей.
Ще на цю тему
- 28.04.2025 Американский сенатор предложил Трампу превратить Путина и Россию «в корм для рыб» – росСМИ
- 28.04.2025 Рубіо прокоментував, чи вводитиме Трамп нові санкції проти Росії
- 26.04.2025 У Кремлі похизувались «дуже корисною» розмовою Путіна та Віткоффа
- 25.04.2025 Данія звинувачує РФ у поширенні фейків про Гренландію, щоб розпалити ворожнечу зі США
- 25.04.2025 В РФ повідомили, що Віткофф прибув до Москви
- 23.04.2025 WP: адміністрація Трампа звільнила координатора, що займався воєнними злочинами РФ
- 23.04.2025 Путін запропонував Віткоффу заморозити лінію фронту в Україні - FT
- 22.04.2025 В ЄС назвали «великоднє перемир’я» маркетинговою операцією Путіна, спрямованою на Трампа
- 18.04.2025 Служба зовнішньої розвідки Росії закликає до союзу Москви та Вашингтона проти ЄС
- 18.04.2025 Кремль конфіскує американську компанію, щоб забезпечити консервами свою армію – Reuters
- 17.04.2025 У США закрили центр, що викривав пропаганду Росії, Ірану та Китаю
- 17.04.2025 Bloomberg: РФ просить США дозволити купувати літаки Boeing за рахунок заморожених грошей