Британські ВМС відстежили російський конвой зі зброєю з Сирії

11:20 21.03.2025

Королівський флот і військово-повітряні сили Великої Британії супроводжували російські кораблі, які перевозять озброєння з Сирії до РФ.

Британські ВМС та Королівські військово-повітряні сили відстежили рух російського конвою військових і транспортних кораблів, що прямував з Сирії до Росії через Ла-Манш. Про це повідомляє Maritime Executive, пише USM.

Ймовірно, це фінальний етап евакуації росіян із сирійського Тартуса. Вважається, що кораблі перевозять зброю та військову техніку, яка надалі може бути використана у війні проти України.

Перед цим, у ніч з 15 на 16 березня, російський есмінець «Сєвєроморск» у супроводі бельгійського патрульного корабля Castor перетнув Північне море. Після цього, увійшовши в Ла-Манш, він потрапив під спостереження британського танкера Tidesurge.

В Атлантиці «Сєвєроморск» зустрів конвой, що повертався з Сирії. В його складі були десантний корабель «Алєксандр Шабалін», військовий вантажний корабель Sparta IV, що регулярно курсує між Сирією та Росією в рамках «сирійського експреса», а також підсанкційне судно «Сіяніє Сєвєра».

Конвой вирушив із Тартуса 2 березня, завантажений військовою технікою з російських баз у Сирії, де вона роками використовувалася для підтримки режиму Башара Асада.

Нагадаємо, Росія розпочала евакуацію своїх військових активів із Сирії у грудні минулого року після падіння режиму Асада. Під час його правління Москва орендувала на 49 років порт Тартус, де розміщувалася єдина російська військово-морська база в Середземному морі.

Тепер Кремль намагається переконати нову владу Сирії дозволити подальше використання цієї бази. В обмін на це Росія пропонує економічну підтримку, зокрема постачання нафти. Так, нещодавно підсанкційний російський танкер Sabina вирушив із Мурманська до сирійського порту Баніас із мільйоном барелів сирої нафти, щоб компенсувати зменшення постачання з Ірану.
 

Ще на цю тему