Єврокомісія: Каллас не відмовляється від 40–мільярдного плану військової допомоги Україні
Висока представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас продовжує обговорення з державами-членами ЄС своєї ініціативи з військової підтримки України на 40 млрд євро, і сподівається на її затвердження.
Про це на брифінгу в Брюсселі 21 березня повідомила речниця Єврокомісії Аніта Гіппер, передає Європейська правда.
Речниця наголосила, що, Каллас продовжує консультації з державами Євросоюзу щодо свого проєкту військової підтримки України загальним обсягом 40 млрд євро.
"Якщо відповісти просто, то так", – сказала Аніта Гіппер, відповідаючи на питання журналістів, чи вірить Кая Каллас в те, що її план підтримки України буде затверджений.
"Висока представниця ЄС запропонувала план забезпечення повної підтримки України, в тому числі військової підтримки, і ми його обговорюємо. Ми несемо відповідальність за те, щоб Україна була сильною державою, і саме тому ми повинні терміново посилити всі заходи. Минулого року ми надали Україні понад 20,5 мільярда євро військової підтримки, і ми повинні зробити набагато більше у світлі нинішніх викликів", – заявила вона.
Зі слів речниці ЄС, Кая Каллас запропонувала посилити військову підтримку України, зосередившись на трьох основних потребах.
"Перш за все, важливо прислухатися до того, що саме потрібно Україні і про що вона просить, і саме тому зараз основна увага приділяється негайній підтримці у вигляді боєприпасів на 5 мільярдів (євро). Йдеться про артилерійські боєприпаси. Другий пункт стосується систем протиповітряної оборони, ракет, безпілотників і винищувачів. Також йдеться про підтримку відновлення (українських військових) бригад", – розповіла Гіппер.
Речниця додала, що ідея планувати внески кожної держави-учасниці відповідно до її валового національного доходу (ВНД) не знята з порядку денного.
"Наша пропозиція з точки зору ВНД залишається в силі. Важливо, щоб ключовий показник ВНД враховував економіку кожної країни. І в той же час, ми також знаємо, що існують занепокоєння з цього приводу. Саме тому ми ведемо дискусію з країнами-членами з цього приводу", – заявила Аніта Гіппер.
Як повідомлялося, Італія, Франція і Словаччина під час підготовки саміту лідерів ЄС 20 березня наполягли на м'якшій версії плану Каллас щодо допомоги Україні.
Ще на цю тему
- 30.04.2025 Україна та Литва обговорили розвиток спільних проєктів в ОПК
- 28.04.2025 Німеччина надаватиме Україні військову допомогу, навіть якщо США цього не робитимуть – Пісторіус
- 26.04.2025 Британія та Франція зосередяться на повітряній та морській підтримці України
- 25.04.2025 Швеція не скорочуватиме підтримку України - міністр
- 24.04.2025 Компанія з Нової Зеландії поставить Україні дронів на понад 40 млн доларів
- 24.04.2025 Путін не хоче миру, потрібно посилити підтримку України - міністр оборони Нідерландів
- 24.04.2025 Данія виділяє Україні понад 40 млн доларів на артилерійські боєприпаси
- 22.04.2025 Нова Зеландія продовжить навчання українських військових – прем’єр Лаксон
- 18.04.2025 Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги: що саме
- 16.04.2025 Італія перерахувала перший транш на €25 мільйонів для відновлення енергосистеми України
- 15.04.2025 Високоточна зброя, яку закупили за кошти Литви, доставлена в Україну, - Шакалієне
- 15.04.2025 Південна Корея виділяє Україні $4,76 мільйона на цифровізацію