Україна може розраховувати на належну військову допомогу лише від Європи – єврокомісар з оборони
Справедливий мир в Україні може бути досягнутий лише за формулою "мир через силу", а додаткова сила для України може надійти лише від Європи.
Про це заявив єврокомісар з оборони й космосу Андрюс Кубілюс сьогодні у Брюсселі під час дискусії під егідою Martens Centre щодо Білої книги європейської оборони, пише Укрінформ.
"Ми маємо дуже чітке стратегічне бажання досягти миру в Україні, але це має бути справедливий мир, і він може бути досягнутий лише за формулою "мир через силу". Додаткова сила для України може надійти лише з нашої сторони. Це дуже добре - бути разом із Сполученими Штатами, але ми маємо бути готовими виконувати нашу роботу, якщо речі підуть не належним чином, без трансатлантичних відносин. Чи ми можемо зробити більше? Моя відповідь – так, попри те, що ми - як США, так і Європейський Союз, - вже зараз робимо багато для України" - наголосив Кубілюс.
За його словами, сума витрат, які були спрямовані ЄС на військову підтримку України протягом трьох років війни, становить близько 50 мільярдів євро. Якщо до цього додати внески від Великої Британії та Норвегії, які не є членами ЄС, але належать до Європи, то європейський внесок зрівнюється з американським, який еквівалентний 60 мільярдам євро, додав єврокомісар.
"Тож 50 мільярдів від Європейського Союзу протягом трирічного періоду - означає близько 16 мільярдів на рік. Це менше 0,1 відсотка від нашого ВВП. Це ж стосується й Сполучених Штатів. Так, 0,1 відсотка - це не нуль, але це не той рівень, від якого ми не можемо знайти шлях для збільшення нашої допомоги для України", - наголосив єврокомісар.
Кубілюс зауважив, що нові фінансові інструменти, які були щойно створені Європейським Союзом для зміцнення власних оборонних спроможностей, включаючи ініціативу ReArm Europe, а також кредитну програму SAFE (Security Action for Europe) в обсязі 150 мільярдів, що підтримані європейським бюджетом, створюють нові можливості для країн-членів.
Він вважає, що завдяки такому фінансуванню країни-члени можуть більше ефективно допомагати Україні, розміщувати замовлення на українських оборонних підприємствах та доставляти вироблене військове обладнання безпосередньо для української армії.
"Я сподіваюся, ми зможемо робити більше, ніж ми робити досі", - додав Кубілюс.
Ще на цю тему
- 16.04.2025 Перспектива вступу України та Молдови в ЄС до 2030 року є реалістичною – єврокомісарка Кос
- 16.04.2025 Парламент ухвалив останній крок для приєднання України до роумінгу ЄС
- 10.04.2025 Вступ України до ЄС: Шмигаль та фон дер Ляєн обговорили відкриття переговорних кластерів
- 10.04.2025 Україна та Євросоюз продовжили «транспортний безвіз» до кінця року
- 10.04.2025 У Єврокомісії обіцяють найближчим часом оприлюднити пропозиції щодо умов торгівлі з Україною
- 10.04.2025 ЄС отримає ще 2,1 млрд євро доходів від знерухомлених росактивів, які виплатять Україні
- 10.04.2025 Україна приєдналася до договору ЄС щодо спільних медзакупівель
- 09.04.2025 Економіка, відбудова і космос: Україна підписала в Брюсселі угоди з Євросоюзом та ЄІБ
- 04.04.2025 Кабмін затвердив план виконання Україною євроінтеграційних вимог Єврокомісії
- 04.04.2025 Європарламент схвалив доступ українського насіння соняшника, ріпаку, сої та буряків на ринок ЄС
- 02.04.2025 В Україні офіційно запустили програму Ukraine2EU для підтримки вступу в ЄС
- 31.03.2025 До Києва прибули представники 18 парламентів Європи