У Гаазі пройшли перші переговори щодо створення Комісії з розгляду заяв для України
Впродовж 24-26 березня у Гаазі пройшло перше засідання Міжурядового переговорного комітету щодо міжнародного договору зі створення Комісії з розгляду заяв для України.
Про це повідомили в Офісі президента, пише "Європейська правда".
Під час засідання розглянули проєкт міжнародного договору, яким буде створено Комісію з розгляду заяв, а також обговорили ключові аспекти взаємодії та організаційну структуру комісії.
Українську делегацію на перше засідання очолила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра.
Комісія з розгляду заяв для України стане другим невід’ємним елементом міжнародного компенсаційного механізму. Вона розглядатиме заяви, що надходять до міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, та встановлюватиме суми компенсацій постраждалим.
Мудра подякувала партнерам за підтримку та наголосила на глобальному значенні відновлення справедливості.
"Одним із напрямів, у якому ви допомагаєте нам, є компенсація збитків, завданих Росією. Це частина нашої спільної кампанії за відновлення справедливості – для України та всього світу. Адже це стосується не лише України, а й фундаментальних принципів міжнародного права", – сказала вона.
Окрім цього, вона додала, що однією з ключових вимог України є компенсація Росією всіх завданих збитків, втрат і шкоди, починаючи з 2014 року. Загальна сума становить понад $1 трлн.
Угоду про Реєстр збитків від агресії РФ ухвалили у травні 2023 року на саміті Ради Європи в Ісландії. Виконавчим директором Реєстру збитків, який базується в Гаазі, було призначено Маркіяна Ключковського.
Реєстр є першим кроком до створення механізму, який забезпечить виплату компенсацій постраждалим від війни. До нього приєдналися 43 держави та Європейський Союз.
Раніше в RD4U можна було подавати заяви щодо смерті близького члена сім'ї, зникнення безвісти близького члена сім'ї та пошкодження або знищення житлового нерухомого майна.
У березні 2025 року Реєстр збитків для України оголосив про відкриття шести категорій заяв для людей, які постраждали від серйозних порушень унаслідок російської агресії проти України.
Ще на цю тему
- 01.01.2025 Україна сьогодні стала учасницею Римського статуту МКС
- 03.10.2024 У Гаазі продовжаться слухання про порушення Росією Морської конвенції ООН
- 25.09.2024 Арбітражний трибунал після закритих слухань ухвалить рішення щодо порушень рф Конвенції ООН із морського права
- 24.09.2024 У Гаазі почалися слухання справи про порушення Росією Морської конвенції ООН
- 23.09.2024 В Гааге начались слушания по иску Украины против РФ о нарушении Морской конвенции ООН в Керченском проливе, Черном и Азовском морях
- 23.09.2024 Україна проти Росії: у Гаазі в понеділок розпочнуться слухання по суті
- 20.09.2024 Вирішив не ризикувати: Путін не поїде до Мексики, яка є членом МКС, на інавгурацію президентки
- 06.09.2024 Прокурор МКС розповів про перспективи Путіна постати перед судом
- 04.09.2024 Суд Гааги арестовал долю Газпрома в нидерландской Wintershall Noordzee
- 30.08.2024 Порушення Росією морської конвенції ООН: Арбітраж у Гаазі анонсував слухання по суті
- 02.04.2024 В Гааге начал работу Международный реестр убытков, причиненных армией РФ в Украине
- 22.03.2024 В ЄС нагадали про річницю ордера МКС на арешт Путіна: Ніхто не уникне покарання