Австрія підтвердила готовність надати майданчик для переговорів про мир в Україні
Австрія підтверджує свою готовність надати місце для діалогу з метою припинення агресивної війни РФ проти України.
Як передає Укрінформ, про це заявила в інтерв’ю Die Presse міністерка європейських та міжнародних справ Австрії Беате Майнл-Райзінгер.
"Так, я неодноразово пропонувала це, у тому числі в Україні. Я також говорила про це на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС. Звичайно, ми пропонуємо себе", - прокоментувала Майнл-Райзінгер готовність Австрії стати місцем для мирних переговорів, висловлену нею днями на засіданні РБ ООН.
Вона вказала, що у Відні знаходиться Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), "якій, вочевидь, слід поставити собі кілька запитань" – "зокрема: яку роль ми хочемо відігравати у забезпеченні миру в Україні?".
"Мій попередник, Александер Шалленберг з Австрійської народної партії досить наполегливо наполягав в ОБСЄ на тому, що Росія повинна продовжувати сидіти за столом. Це також викликає критику. Однак я вважаю, що важливо, щоб існували ці рамки, в яких Росія також присутня і є місце для діалогу. Але ОБСЄ має розвивати свої власні ідеї щодо того, яким може бути її внесок", - сказала вона.
Глава австрійського МЗС також висловила сподівання, що Сполучені Штати досі залишаються партнером Європи.
"У мене є історичне усвідомлення того, що у нас було міцне партнерство. Але очевидно, що відносини будуть реорганізовані, і багато з того, що ми чули від нової адміністрації Трампа, не є корисним. Для нас абсолютно зрозуміло, що територіальна цілісність, суверенітет повинні застосовуватися в кожній частині світу. Не тільки стосовно України. Не можна просто сказати: "Я збираюся застосувати силу – військову, економічну, будь-яку – щоб взяти те, на що я вважаю, що маю право", - заявила Майнл-Райзінгер.
За її словами, Трамп є руйнівником. "Це – його підхід. Він уособлює собою руйнування. Питання в тому, як далеко зайде цей процес руйнування? Чи це буде знищення? Також, до речі, з погляду демократії та демократичних інститутів, свободи думки, плюралізму. Чи це лише поштовх, із якого може вирости щось нове та корисне в результаті синергії? Я невиправна оптимістка і сподіваюся на останній варіант", - заявила австрійська міністерка.
Як повідомляв Укрінформ, Майнл-Райзінгер заявила, що Австрія продовжить підтримувати Україну та домагатиметься справедливого і сталого миру в інтересах нашої держави та всієї Європи.
Ще на цю тему
- 28.03.2025 Зеленський - про підсумки зустрічі у Парижі: Є конкретні нові оборонні пакети для України
- 27.03.2025 Макрон: в Україну вирушить франко-британська місія – працюватиме над посиленням армії
- 27.03.2025 У Парижі відбулися короткі переговори Зеленського, Стармера та Макрона
- 27.03.2025 У Парижі розпочалася зустріч лідерів «Коаліції охочих» щодо підтримки України
- 27.03.2025 Умєров і представники французьких оборонних компаній обговорили створення спільних підприємств
- 26.03.2025 До Києва прибули очільник МЗС та міністерка праці й інтеграції Норвегії
- 24.03.2025 Премьер Нидерландов обсудил со Стармером поддержку Украины
- 22.03.2025 Китай может присоединиться к ЕС в случае отправки солдат в Украину – СМИ
- 22.03.2025 США та Україна проведуть зустріч в Ер-Ріяді за день до переговорів із Росією, - ЗМІ
- 22.03.2025 Британія анонсувала подальші зустрічі для планування "миротворчої місії" в Україні
- 20.03.2025 Зеленський прибув до Норвегії
- 18.03.2025 Сибіга та Сійярто домовились зустрітись, щоб обговорити двосторонні відносини