Київ зробив важливий крок для збереження автентичності Гостиного двору
Гудзь: Тепер ми маємо гарантію того, що Гостиний двір можна буде відновити в його автентичному вигляді, без спотворень
У Києві завершили важливий етап збереження історичної спадщини столиці – оцифрування документації Гостиного двору. Ця архітектурна пам’ятка, яку передали Міністерству культури кілька років тому, досі лишається без реставрації. І це створює реальну загрозу збереженню об'єкта. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на офіційний портал Києва.
Директор Департаменту комунальної власності міста Києва Андрій Гудзь зауважив, що Гостиний двір є одним із ключових історичних об’єктів столиці, тож його збереження – це не просто питання архітектурної спадщини, а питання ідентичності нашого міста.
«За відсутності реставраційних робіт ця пам’ятка може зазнати серйозних пошкоджень, а згодом і повного руйнування. Оцифрування документації – це стратегічний крок, що дає змогу зберегти історичні креслення, плани та архівні записи, а також унеможливити будь-які невиправдані втручання в його структуру. Тепер ми маємо гарантію того, що Гостиний двір можна буде відновити в його автентичному вигляді, без спотворень і втрати історичної цінності», – зазначив Андрій Гудзь.
Повідомляється, що процес оцифрування був надзвичайно складним і потребував ретельної роботи фахівців. Сотні сторінок архівних матеріалів були переведені в цифровий формат, що дає змогу не тільки їх зберегти, а й зробити доступними для дослідників, реставраторів і громадськості. Використання сучасних технологій гарантує безпеку цих даних, мінімізуючи ризики втрати або пошкодження унікальної інформації.
У Департаменті комунальної власності зазначили, що оцифрування історичних документів допомагає зберігати культурну спадщину та захищає архітектурні пам’ятки від спотворення.
Нагадаємо, в Україні з’явилася 3D-модель тисячолітніх печер Києво-Печерської Лаври.
Раніше в Івано-Франківській області оцифрували атракції Карпатського національного природного парку і НПП «Верховинський».
До слова, більше 80 мільйонів оцифрованих сторінок з архівів бюро технічної інвентаризації (БТІ) отримали офіційний статус завдяки накладенню на них електронного цифрового підпису. Тепер ці документи мають таку ж юридичну силу, як паперові, і не можуть бути підроблені.
Ще на цю тему
- 24.06.2024 На продаж виставили найбільший в Україні бронзовий пам’ятник Леніну. Стартова ціна - 10,5 млн гривень, - в.о. міського голови Запоріжжя Харченко
- 28.05.2024 В Симферополе снесли памятник генералу Григоренко, защищавшему крымских татар – замглавы Меджлиса
- 30.04.2024 У Києві демонтують пам’ятник під колишньою "Аркою дружби народів"
- 31.12.2021 У Грузії археологи знайшли монету XII століття
- 31.10.2019 В Одессе снесли барельеф "советского мясника", маршала Георгия Жукова
- 26.05.2017 При попытке продать гробницу со скелетом в Турции задержаны 12 «черных археологов»
- 23.02.2017 Уникальному памятнику археологии «Крымская Атлантида» грозит разрушение
- 16.09.2016 В Крыму вновь начали грабить археологические памятники
- 23.03.2016 Ежегодно в Приднестровье уничтожается около 150 памятников археологии / Фото
- 28.10.2015 Создан проект по возрождению одного из семи чудес света - Колосса Родосского / Видео
- 13.08.2015 В Бендерах восстановлен родник, которому более 500 лет
- 08.05.2015 Римскую мозаику в турецкой провинции повредили во время реставрации