Тиша на морі мала поширюватися і на порти, і на міста з відповідною інфрастуктурою – Зеленський

08:30 29.03.2025

Угода про тишу на морі мала поширюватися як на портову інфраструктуру, так і на міста, де вона розташована.

Про це на брифінгу сказав Президент Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

"Угода повинна була поширюватися на портову інфраструктуру... і міста, де є відповідні порти, відповідна інфраструктура. Одеса, Одеський регіон, тому що там є ще порт "Південний", а також важлива інфраструктура Миколаєва, яка зараз не працює, постійно під обстрілами. Всі розраховували на це, тому що була домовленість саме на Чорному морі, але, знову таки, без моніторингу немає чого сказати", - заявив глава держави.

Він нагадав, що в переговорах між США та Росією йшлося про те, що Саудівська Аравія як третя країна могла б проводити такий моніторинг. Втім, за словами Президента, Ер-Ріяд такий моніторинг не зможе проводити.

"Наприклад, однією з країн, яка може моніторити безпеку в Чорному морі, може бути Туреччина - логіка мені зрозуміла. Це вони обговорювали", - сказав Зеленський.

За словами глави держави, такий моніторинг можуть проводити і США, і Франція, і Велика Британія, а також країни Чорноморського регіону, такі як Румунія, Болгарія, які знають цей регіон і займалися розмінуванням.

25 березня у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбулися переговори делегацій України та США.

Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.

У Білому домі також повідомили, що за результатами переговорів американської та російської делегацій 24 березня Сполучені Штати допоможуть відновити доступ Росії до світового ринку сільськогосподарської продукції та добрив.

25 березня у Кремлі заявили, що домовленість про безпеку судноплавства у Чорному морі набуде чинності після зняття частини обмежень проти Росії.
 

Ще на цю тему