Питання санкцій залишається для ЄС потужним важелем впливу на Росію – WP
Відкидаючи вимогу Росії скасувати західні санкції в обмін на домовленість про припинення вогню з Україною в Чорному морі, європейські лідери показують, що вони все ще можуть відігравати роль в переговорах між Вашингтоном і Москвою.
Про це повідомляє The Washington Post, передає Укрінформ.
Минулого тижня Кремль поставив умовою припинення вогню з Україною у Чорному морі скасуванням західних санкцій проти Росії.
У відповідь президент Франції Еммануель Макрон сказав, що зараз «не час скасовувати санкції», і зауважив, що час для скасування санкцій не настане, поки «не буде встановлений чіткий мир».
Європейські чиновники звинувачують лідера РФ Володимира Путіна у тому, що він зволікає із припиненням вогню, щоб добитися поступок і вбити глибший клин між Європою та адміністрацією Дональда Трампа у переговорах, які можуть змінити безпеку на європейському континенті.
Європа контролює питання санкції, які Росія хоче скасувати, зокрема йдеться про відключення банків РФ від бельгійської платіжної системи SWIFT.
Цей та інші обмежувальні заходи переглядаються Європейським Союзом кожні шість місяців, і вимагають згоди 27 членів блоку для їхнього продовження.
Водночас європейські чиновники визнають, що пом'якшення санкцій проти РФ буде частиною переговорів, хоча, на їхню думку, спочатку має бути встановлене тимчасове припинення вогню. Потім на переговорах можна буде повернутися до таких питань, як санкції.
Серед іншого, Франція та Велика Британія вважають, що опорою для післявоєнної України може стати розгортання європейської «Коаліції охочих», щоб допомогти захистити українські міста та ключові об’єкти далеко від лінії фронту, а також забезпечити українську армію матеріально-технічною підтримкою або навчанням.
Ці країни планують направити військову групу в Україну найближчими тижнями, щоб визначити, скільки військ буде потрібно для цих «сил стримування» та де вони мають бути розміщені.
За словами двох дипломатів, європейський фокус також перемістився на повітряні та морські сили оскільки начальники європейських армій вказують на обмеження у розгортанні великих військ на території України, а інші країни пропонують свої можливості для патрулювання в небі України або в Чорному морі.
Нагадаємо, у Парижі 27 березня відбувся саміт «Коаліції охочих», головною темою якого було продовження допомоги для України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.
Ще на цю тему
- 04.04.2025 РФ відродила проєкт будівництва одного з найбільших у світі виробництв — Reuters
- 04.04.2025 Продажи новых автомобилей в России в первом квартале 2025 года сократились на 27%
- 04.04.2025 США ввели санкции против базирующейся в РФ сети, поддерживающей хуситов
- 04.04.2025 Беглый молдавский олигарх заработал миллиарды рублей на обходе санкций против РФ
- 04.04.2025 Евродепутат призывает к полному прекращению сотрудничества западных компаний с «Росатомом»
- 03.04.2025 Суд ЕС постановил снять санкции с бизнесмена Пумпянского
- 03.04.2025 Чехия ввела санкции против гражданки Беларуси Судленковой и офицера ГРУ
- 02.04.2025 Путіністка Нетребко відкриє сезон у Лондонській Королівській опері
- 02.04.2025 Велика Британія оголосила про новий пакет санкцій проти РФ
- 02.04.2025 Суд ЕС отказался снимать санкции с «кошелька» Путина
- 02.04.2025 Прибуток російського «КамАЗу» за 2024 рік обвалився у 28 разів
- 02.04.2025 Крупные российские компании создали за границей «теневую биржу» со спецкурсами валют