Росія хоче отримати авіазапчастини на $500 млн, через санкції «завислі» в США
Російський міністр промисловості Антон Аліханов заявив про те, що у США нібито «утримуються» авіазапчастини загальною вартістю 500 млн доларів.
За його словами, Москва зацікавлена у тому, щоб розблокувати постачання цих запчастин, пише ZN.ua з посиланням на росЗМІ.
«У нас десь на $500 млн завислих запчастин у США під потреби нашого авіапрому, які вже були сплачені. Тому думаю, що ми як представники споживачів були б зацікавлені, зокрема й у розблокуванні постачання цих запчастин. Це було б важливо», - заявив Аліханов.
При цьому в Росії, чия сфера авіаперевезень через санкції переживає не найкращі часи, побачили сенс у ремонтних роботах із літаками Airbus та Boeing. При чому росіяни хочуть, щоби в умовах санкцій ці ремонтні роботи проводилися без відповідної верифікації ліцензії від іноземних виробників.
«Цю низку питань, якщо такий рух буде в наших інтересах, то ми вже опрацюємо. Наприклад, визнання проведених ремонтних робіт іноземних бортів, маю на увазі Airbus та Boeing, які зроблено російськими компаніями, відповідно, в умовах санкцій без відповідної верифікації ліцензії від іноземних виробників. Це також є предметом нашого інтересу», – додавши Аліханов.
Зазначимо, що про запчастини до літаків росіяни заговорили на тлі переговорів між США, РФ та Україною щодо врегулювання війни, розпочатої Москвою. Раніше РФ уже ставила умови, при виконанні яких нібито згодна на ті чи інші поступки.
Наприклад, під час технічних переговорів у Саудівській Аравії 24 березня за посередництва США Україна та РФ домовилися про 30-денне припинення вогню в енергетичному секторі та Чорному морі. Остання передбачає заборону ударів по портовій інфраструктурі Одеси. І хоча український лідер Володимир Зеленський заявив наступного дня, що угоду запрацює «сьогодні», росіяни почали маніпулювати, мовляв, це станеться лише тоді, коли знімуть санкції з «Россільгоспбанку» та місцевих виробників продовольства та добрив. Тим часом, президент США Дональд Трамп попередив, що Штати насправді розглядають «п'ять-шість» вимог Кремля для досягнення морського режиму тиші.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 31.03.2025 В РФ «в скором времени» обещают начать летные испытания МС–21 с отечественными двигателями
- 31.03.2025 Самолет «Аэрофлота» совершил аварийную посадку из-за поломки в воздухе
- 25.03.2025 В России образовался дефицит гражданских самолетов
- 17.03.2025 В РФ совершил первый испытательный полет «Суперджет» с отечественными двигателями
- 07.03.2025 Міняти немає на що: термін служби літаків Ан-26 росія планує продовжити
- 07.03.2025 Крупнейшая частная авиакомпания России заморозила строительство авиазавода
- 05.03.2025 США раскрыли схему нелегальных поставок авиадеталей в РФ
- 25.02.2025 Пятый с начала года «Суперджет» российской авиакомпании сломался в воздухе
- 25.02.2025 ЄС заборонить польоти авіакомпаніям третіх країн, які виконують перевезення усередині РФ
- 21.02.2025 В России провалили создание анонсированного Путиным «нового кукурузника»
- 19.02.2025 У российских авиакомпаний сломались в воздухе еше два самолета
- 19.02.2025 Рейс Москва–Тбилиси российской авиакомпании экстренно вернули во «Внуково» из-за неисправности