В Україні запрацювала «бібліотека комплектуючих» для виробників зброї

11:20 07.04.2025

В Україні розпочала роботу «Бібліотека комплектуючих» - цифрова база виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору.

Про це у Фейсбуці повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр, передає Укрінформ.

«Бібліотека комплектуючих офіційно запущена і вже працює! Це безпечна цифрова платформа, де виробники зброї та комплектуючих – зокрема БпЛА, НРК, РЕБ/РЕР – можуть легко знаходити одне одного, налагоджувати партнерство та розширювати локальне виробництво», - йдеться в повідомленні.


Як підкреслила заступниця міністра, це ще один важливий крок до зменшення залежності України від іноземних компонентів та масштабування виробництва вітчизняної зброї.

Бібліотека розміщена на сайті Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, яке адмініструє і модерує сервіс.  


За інформацією Гвоздяр, доступ до закритої бази матимуть лише перевірені покупці та продавці компонентів. Вони мають авторизуватися через «Дію» та пройти верифікацію внутрішнім модератором. Для юридичних осіб авторизація відбувається на підставі електронного цифрового підпису. Комерційні операції відбуватимуться вже за межами платформи.

Розмістити товар можна на основі наявних в системі товарних категорій та специфікацій.

Для отримання інформації про комплектуючі виробник ОВТ (покупець) має авторизуватися через «Дію». Після авторизації він отримує доступ до пропозицій та характеристик товарів, а також може зробити запит на отримання контактів виробника комплектуючих.


Для зв’язку з виробником комплектуючих треба подати запит модератору системи. Такий підхід унеможливлює масований та несанкціонований збір контактних даних.

Як повідомлялося, локалізація виробництва комплектуючих є частиною оборонної стратегії України. За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Германа Сметаніна, ринок компонентів активно розвивається. Україна вже виробляє багато двигунів, корпусів, плат ініціації, підсилювачів, пропелерів, пультів тощо.

Ще на цю тему