Багаті росіяни почали масово закривати компанії в "недружніх" країнах
Число контрольованих росіянами іноземних компаній за підсумками 2023 року скоротилося на 9% рік до року – до 41,4 тис. Це сталося вперше з моменту запровадження механізму контролю за закордонними активами росіян у 2015 році.
Как пишет издание Цензор.Нет, про це свідчать дані у звіті Федеральної податкової служби Росії за 2024 рік, передає The Moscow Times.
Як зазначається, 98% усіх задекларованих контрольованих іноземни компаній – це закордонні організації, а 2% – іноземні структури, такі як трасти, партнерства, фонди, товариства та інші форми колективних інвестицій або довірчого управління.
Після введення механізму контролю кількість контрольованих компаній у середньому зростала на 15% на рік, але 2022 року було зафіксовано зростання на 21%. Тоді кількість зарубіжних компаній росіян збільшилася до 45,6 тис.
Це було пов'язано з тим, що на тлі розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України російський бізнес почав створювати нові закордонні компанії, наприклад, у країнах Перської затоки, але при цьому не встиг скоротити кількість старих компаній на Кіпрі, у Нідерландах та офшорах.
Ліквідація контрольованих росіянами інозмених компаній у "недружніх" країнах часто вимагає багато часу, але статистика за 2023 рік показує, що процес триває.
Також кількість відповідних компаній могла зменшитися через зміну податкового резидентства заможними росіянами., оскільки в такому випадку їхня кількість іноземних компаній не підлягає декларуванню та оподаткуванню в Росії.
Крім того, скороченню числа компаній сприяла пільга щодо безподаткової ліквідації.
До цього Держдума РФ до кінця 2024 року звільнила фізосіб-податкових резидентів Росії від ПДФО під час "переписування" на себе майна контрольованих іноземних компаній. Податок не сплачувався при отриманні нерухомості, майнових прав та цінних паперів від іноземної організації, в якій російський резидент є контролюючою особою чи засновником станом на 31 грудня 2021 року.
З поточного року фіскальне навантаження на російських бенефіціарів іноземних компаній збільшиться: податок залежатиме від кількості компаній, якими володіє громадянин РФ. ПДФО необхідно буде платити з фіксованого прибутку в 27,9 млн руб. у разі наявності однієї компаніх, 52,7 – двох, 75,4 млн – трьох, 98,2 млн – чотирьох та 120,9 млн, якщо росіянин виявиться бенефіціаром п'яти та більше компаній за кордоном.
Відтак, очікується значне скорочення кількості контрольованих іноземних компаній: власникам бізнесу вигідніше платити за необхідний для функціонування структури мінімум.
Раніше повідомлялося, що за три роки розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України з РФ пішли 62% компаній із "недружніх" країн.
Раніше в березні цього року повідомлялося, що в Росії вперше відібрали права на бренд у міжнародної компанії і віддали його російській.
До того віцепрем'єр РФ Денис Мантуров заявив, що іноземні компанії, які пішли з Росії після початку розв'язаної РФ війни проти України, поки не говорили про своє повернення.
Ще на цю тему
- 01.04.2025 Forbes: За последний год в России появилось 15 новых миллиардеров
- 28.03.2025 Samsung і не тільки. Південнокорейські гіганти готуються до повернення в Росію, - ЗМІ
- 27.03.2025 До Росії повернувся перший закордонний бренд
- 20.03.2025 В РФ шведский телекоммуникационный бренд Ericsson передали производителю кондиционеров – СМИ
- 18.03.2025 Французька Louis Dreyfus продала агрохолдинг у РФ
- 12.03.2025 «Ни при каких обстоятельствах». Крупнейшие компании Германии заявили, что не вернутся в Россию
- 12.03.2025 «Бизнес с Путиным – плохой бизнес». Американские компании не вернутся в Россию, даже если она договорится с Трампом
- 06.03.2025 Друзі Путіна збираються купити найбільший родинний бізнес у Німеччині
- 05.03.2025 Тысячи западных компаний наполняют военный бюджет РФ, оставаясь в стране
- 22.02.2025 Путин поручил правительству России подготовиться к возвращению иностранных компаний на рынок РФ
- 20.02.2025 Італійський бренд Gucci зареєстрував торгову марку в Росії
- 31.01.2025 У Нідерландах російські олігархи продовжують бізнес попри санкції - ЗМІ