Естонія планує дозволити топити судна які загрожують підводним кабелям
Парламент Естонії має намір надати Силам оборони право застосовувати військову силу проти торговельних суден у разі підозри на спробу пошкодження підводних кабелів та іншої критичної інфраструктури.
Про це повідомляє видання ERR, пише Мілітарний.
Як зазначає видання, у крайньому разі військові матимуть право потопити підозріле судно, якщо воно не підкоряється їхнім наказам.
«Якщо ми застосовуємо в міжнародних водах збройні сили щодо когось, порушуючи тим самим свободу мореплавання, то все повинно бути досконально продумано. Якщо Військово-морські сили та Сили оборони застосовуватимуть цей закон, у них має бути як дипломатичне обґрунтування, так і відповідні засоби — тобто судна, озброєння, а також законодавче й дипломатичне забезпечення», — прокоментував ініціативу колишній командувач ВМС Юрі Саска.
За його словами, право на затоплення підозрілого судна — це крайній захід, до якого вдадуться лише в разі реальної загрози життю багатьох людей або для уникнення масштабної катастрофи.
І навіть у такому разі, перед затопленням судна, весь його екіпаж має бути евакуйований.
«Я навіть не знаю, як це коментувати. Якби я був командиром корабля, то як я маю затопити судно, екіпаж якого сам евакуював? Адже після евакуації воно більше не становить небезпеки — ні для критичної інфраструктури, ні для чогось іншого. Затоплення в такому випадку може створити значну загрозу для навколишнього середовища. Тут усе виглядає досить заплутано», — зазначив Саска.
Раніше, 14-го січня, повідомлялося, що НАТО оголосило про початок нової операції Baltic Sentry («Балтійський вартовий»), спрямованої на захист морської інфраструктури регіону.
Відповідну заяву було зроблено під час саміту балтійських країн — членів НАТО за участі Генерального секретаря Марка Рютте, президента Фінляндії Александера Стубба та прем’єр-міністра Естонії Крістена Міхала.
Під час саміту лідери регіону обговорили зростаючу загрозу для критично важливої підводної інфраструктури.
У межах операції «Балтійський вартовий» охорону забезпечують військові кораблі та авіація. Генсек також оголосив про розгортання флоту морських дронів.
Наприкінці січня до місії долучилися багатоцільові винищувачі п’ятого покоління F-35A Королівських повітряних сил Нідерландів.
Ще на цю тему
- 24.04.2025 Шведські Gripen уперше перехопили літак РФ у межах місії НАТО
- 24.04.2025 Естонія збудує нову військову базу на кордоні з Росією
- 22.04.2025 Нидерланды выявили первую российскую кибердиверсию на государственном объекте
- 22.04.2025 Спецслужбы РФ усиливают гибридные атаки против Европы — разведка Нидерландов
- 22.04.2025 Спецслужбы под прикрытием: «Роскосмос» стал частью военной машины РФ
- 16.04.2025 Фінляндія протидіятиме російським перешкодам GPS у Північній Карелії
- 16.04.2025 Глава российской разведки угрожает Польше и странам Балтии
- 16.04.2025 Російські військові літаки наблизилися до зони ППО біля Аляски
- 14.04.2025 РФ нацелилась на молодежь в Эстонии в новых операциях влияния — спецслужбы
- 14.04.2025 Хакеры РФ атаковали сайт Центра кибербезопасности Финляндии
- 14.04.2025 Спецслужбы Финляндии предупредили о растущей российской угрозе
- 12.04.2025 Le Figaro: Франция проводит разведку в Румынии на случай возможной атаки РФ