США покинули ключовий логістичний вузол передачі зброї України під Жешувом: знову Трамп, чи так було заплановано
Аеродром поряд з польським містом Жешув з 2022 року відіграє ключову роль для передачі Україні військової допомоги, а у Москві неодноразово говорили про бажання ударити по ньому
Як повідомляє Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Командування армією США у Європі та Африці (USAREUR-AF) повідомило про виведення своїх підрозділів з аеродрому Jasionka під Жешувом (Ряшевом). Він з початку повномасштабного російського вторгнення відіграє ключову роль у передачі військової допомоги та є потужним трансферним хабом у 80 км від кордону України.
Зазначено, що рішення щодо передислокації військ та техніки було прийнято після багатомісячної оцінки та планування у тісній взаємодії з партнерами по НАТО. А також те, що робота цього важливого транспортного вузла буде продовжена під керівництвом Польщі та інших країн Альянсу, а також "оптимізованої військової присутності США".
Американські підрозділи, які раніше розміщувались під Жешувом, передислоковані на інші американські об'єкти у Польщі, без уточнення. Але зазначимо, що у Познані на заході Польщі розгорнуто штаб 5-го армійського корпусу США.
Своєю чергу міністр оборони Польщі Косиняк-Камиш повідомив, що наразі на аеродромі під Жешувом здебільшого розміщені норвезькі, німецькі, британські та польські військові, а також інші союзники. І об'єкт продовжить своє функціонування.
Окрім того, він нагадав, що про рішення передати відповідальність за функціонування хабу під Жешувом до НАТО було повідомлено ще у липні 2024 року. А з боку Defense Express вже нагадаємо, що мова йде про створення окремого командування NATO Security Assistance and Training for Ukraine (NSATU) за штаб-квартирою у німецькому Вісбадені.
Метою NSATU є об'єднання в одному штабі на 700 посад процесів управління, планування, координації та організації постачання озброєння до України, підготовки українських військових та допомоги у довгостроковому розвитку. І у його підпорядкуванні й знаходиться не лише аеродром Jasionka під Жешувом, а й всі інші логістичні центри на східному фланзі НАТО.
Таким чином рішення щодо скорочення присутності американських військ саме у Жешуві було очікуваним та не є рішенням, яке було прийнято вже Трампом. Але реалізація цього рішення прямо зараз вочевидь має кумулятивний інформаційний ефект.
По-перше, воно проходить на фоні відмови Трампа у наданні нових пакетів допомоги озброєнням Україні. По-друге, на тлі фактичного демонтажу архітектури безпеки Європи, нібито включно із наміром відмовитись від керівництва у НАТО та почати виведення військ. При цьому одразу передових підрозділів у кількості 10 тисяч у самій Польщі та Румунії.
Більше того, сама присутність американських військових на аеродромі Jasionka під Жешувом була стримуючим фактором для РФ. Бо у Москві на рівні 2022-2023 років неодноразово лунали заклики вдарити по ньому.
Ще на цю тему
- 15.04.2025 Духовний радник Трампа засудив ракетну атаку Росії на Суми
- 15.04.2025 Демократи у Палаті представників США підготували законопроєкт про підтримку України
- 11.04.2025 Умєров заявив, що США продовжують безпекову допомогу Україні і стоять "поряд з нами"
- 11.04.2025 Держдеп підтвердив відставку посла США в Україні Брінк
- 10.04.2025 Трамп підписав указ про спрощення експорту американської зброї
- 08.04.2025 Питання України стало актуальнішим для американців за нової адміністрації - президентка United Help Ukraine
- 07.04.2025 Делегация Украины на этой неделе едет в Вашингтон, чтобы согласовать с США детали соглашения по ископаемым – Свириденко
- 05.04.2025 Зеленський обурився реакції посольства США на удар по Кривому Рогу
- 04.04.2025 Андрій Сибіга зустрівся з державним секретарем США
- 03.04.2025 Україна відреагувала на нові тарифи Трампа: "Складно, але не критично"
- 03.04.2025 Трамп объявил о введении пошлин на товары со всего мира
- 02.04.2025 У Вашингтоні проведуть мітинг на підтримку України