У Грузії погіршується ситуація з демократією та правами людини – ПАРЄ
Жодна з рекомендацій, викладених у попередніх резолюціях щодо Грузії, не була виконана чинною владою, а поточна ситуація в Грузії продовжує погіршуватись та не сприятиме ратифікації повноважень нової грузинської делегації, якщо та коли-небудь захоче мати представництво в Асамблеї.
Про це ідеться в резолюції щодо Грузії, ухваленій у 10 квітня на сесії ПАРЄ 89 голосами (проти - 3, утримались - 5), передає Укрінформ.
«Раніше Асамблея визначила низку ключових сфер, в яких вона очікує помітного і відчутного прогресу при оцінці ситуації в країні і перегляді повноважень грузинської делегації на сесії у квітні 2025 року. Асамблея шкодує, що ці нагальні рекомендації не були виконані до сьогоднішнього дня, а ситуація в країні продовжує погіршуватися», - йдеться в тексті.
Серед таких негативних змін ПАРЄ називає поправки до Виборчого кодексу, які, на думку Венеційської комісії, можуть призвести до подальшого зміцнення позицій правлячої партії, а також зміни до регламенту парламенту Грузії, які зменшують більшість, необхідну для призначення членів ЦВК, та скасовують законодавчу вимогу про проведення консультацій з громадськими організаціями.
ПАРЄ також занепокоєна атмосферою безкарності та тим фактом, що значна частина затриманих демонстрантів була піддана тортурам і жорстокому поводженню. Депутати констатують і «стрімке погіршення свободи ЗМІ на тлі зростання авторитаризму». Водночас Асамблея вважає за свій обов’язок продовжувати моніторинг ситуації в країні.
«Асамблея відзначає, що наразі в Асамблеї немає грузинської делегації. Відсутність прогресу у виконанні рекомендацій та занепокоєнь Асамблеї, викладених у попередніх резолюціях, не сприятиме ратифікації повноважень нової грузинської делегації, якщо вона буде представлена на одній з майбутніх частин сесії Асамблеї», - резюмує резолюція.
Як повідомлялось, попри добровільний вихід грузинських депутатів із ПАРЄ Грузія не уникне відповідальності, оскільки моніторинг її політично-правового поля триватиме. Таку думку висловив член моніторингового комітету ПАРЄ Сергій Соболєв.
Раніше президент Ради Європи Ален Берсе відзначає погану динаміку відносин цієї організації з грузинською владою, однак вважає, що попри все, їм треба дати шанс для «структурованого діалогу».
Ще на цю тему
- 08.04.2025 У парламент Грузії внесли проєкт, що зобов'яже погоджувати отримання іноземних грантів
- 07.04.2025 Вопрос Грузии — снова в повестке дня ПАСЕ. Ожидается жесткая резолюция
- 01.04.2025 Партія влади у Грузії хоче заблокувати можливість перереєстрації партій у разі заборони
- 01.04.2025 У Грузії схвалили оновлений закон про "іноагентів", який називають "копією" американського
- 01.04.2025 Саломе Зурабишвили заявила о создании Платформы сопротивления
- 01.04.2025 Влада Грузії ініціювала поправки, що унеможливлять створення нових партій лідерами опозиції
- 27.03.2025 МЗС Грузії у заяві про зустріч з топдипломаткою Австрії "змовчало" про критику на адресу Тбілісі
- 24.03.2025 "Президент" Грузії відкликає позов попередниці з вимогою скасувати закон про "іноагентів"
- 22.03.2025 У Німеччині суд відмовився визнати Грузію безпечною країною
- 17.03.2025 Саакашвілі засудили до понад 12 років за ґратами за кількома справами
- 10.03.2025 Швеція припиняє співпрацю урядових установ з Грузією
- 08.03.2025 Грузия обратилась в Интерпол за розыском экс-главы фонда Иванишвили