У РФ вирішили вигадати український вертоліт-камікадзе RZ-500, а не визнавати збиття свого гелікоптера над Наро-Фомінськом

15:00 11.04.2025

Росіянам легше розповісти про українську супер-розробку, яка при дальності польоту 300 км долетіла до Наро-Фомінська за 400 км від кордону, ніж визнати хаос у своїй системі ППО

Як повідомляє Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
УРФ у традиційні для себе манері вирішили приховати обстріл та, вочевидь, збиття власного вертольота над Наро-Фомінськом, що під Москвою, у ніч на 10 квітня. Для цього їм знадобилось вигадати український супер-вертоліт-камікадзе.

Саме таку версію запустив один з російських Telegram-каналів, а її вже масово підхопили російські ЗМІ. Бо для росіян краще заявити про наявність в України можливості виробництва унікальних дронів, які спокійно долітають до околиць Москви, ніж визнати хаос у власній системі протиповітряної оборони.

Читайте також: RAND порахував чотири варіанти розвитку по армії РФ, але на жоден із них Захід поки що не реагує
Загалом, російська версія виглядає наступним чином: український дрон вертолітного типу "Рамзай" RZ-500, дальність польоту якого, як вони самі пишуть складає 300 км, був використаний для нічної атаки (саме тому у нього горіли контурні вогні на лопатях та аеронавігаційні вогні) та був збитий під Наро-Фомінськом (за 400 км від кордону України).

Водночас таке недолуге пояснення цілком розраховане на відповідний рівень російської аудиторії з повною відсутністю критичного мислення і де ніхто не буде ставити питання. Фактично це та сама ситуація, коли російська пропаганда кричала про те, що новітня міжконтинентальна балістична ракета "Сармат" може атакувати США через Південний полюс при дальності польоту 18 тисяч км.

Причини ж вибору саме RZ-500 доволі банальні - це єдиний відомий український дрон вертолітного типу, який публічно демонструвався на виставці "Зброя та Безпека" у 2021 році.


RZ-500 на виставці "Зброя та Безпека-2021"

Тоді й були оголошені його характеристики, включно з дальністю польоту до 300 км та дальністю зв'язку до 60 км. Бо цей БПЛА позиціонувався як ударно-розвідувальний, з можливістю використання високоточного протитанкового озброєння.

Але з того часу про RZ-500 нічого не чути. Більше того, станом на 2025 рік роль розвідувально-ударних БПЛА в умовах реальної війни сумнівна. Зокрема можливість їх використання у тилу противника малореалістична, а для ураження цілей з глибини своїх порядків використовуються дрони-камікадзе. А от у ролі важких дронів вертикального злету добре себе зарекомендували мультикоптери.


Також у ролі дронів-камікадзе, тим більше для далекобійних ударів, конструкції на базі вертольотів підходять доволі слабо. Зокрема, у порівнянні з літаковим, через меншу дальність польоту, меншу швидкість, менше корисне навантаження, вимогу до потужнішого двигуна, а також значно більшу помітність, як на РЛС, так і в акустичному діапазоні.

Ще на цю тему